היכון אתם?

מיצג ההזדהות של מטה יהודה (צילום: באדיבות המועצה)
מיצג ההזדהות של מטה יהודה (צילום: באדיבות המועצה)
מטה יהודה במיצג הזדהות עם משפחות החטופים והנעדרים בהשראת 'הציור השבועי לילד'

ביום ראשון השבוע (12.11), נפתח במרכז האומנויות 'יד חריף' שבקיבוץ צרעה מיצג הזדהות עם משפחות החטופים והנעדרים. ערב הפתיחה נערך בהשתתפות ראש המועצה ניב ויזל, מנהלת אגף חברה וקהילה שלהבת מרכספולד, מנהלת מחלקת התרבות ו'יד חריף' יוכי פחימה, עובדות ועובדי המועצה, הורים, תלמידי 'יד חריף' ואורחים.

את הטקס פתחה היוצרת לימור אליאס סינואני. ראש המועצה נשא דברים והודה לכל העוסקים בהקמת המיצג המרגש והעוצמתי: "אנו נמצאים בימים הכי קשים שלנו ותפקידנו היום לחזק אחד את השנייה. כולנו פה במטה יהודה מקווים ומתפללים יחד שכל השמות והפנים של 239 החטופים, ילדים וילדות, נשים וקשישים, חיילות וחיילים, יחזרו אלינו במהרה ובשלום".

ילדי וילדות קונסרבטוריון 'יד חריף' ביצעו מספר קטעי נגינה וריגשו בביצוע מיוחד לשירו המפורסם של עוזי חיטמן ז"ל "רציתי שתדע".

המיצג, בהשראת 'הציור השבועי לילד' ממוסף השעשועונים הוותיק של 'ידיעות אחרונות', במרכזו איור של עזה הצפופה שמבטא את המורכבות והקושי לדעת איפה מוחזקים החטופים ומעליו הכותרת "היכן אתם? ילדים, נשים, הורים, קשישים, צעירות, צעירים, חיילים וחיילות".

לימור אליאס סינואני, יוצרת המיצג ממחלקת האומנות ב'יד חריף': "בכל שבת, עת קריאת העיתון, אני דואגת לסיים עם 'הציור השבועי לילד' של ג'קי ז"ל. זה הפך למנהג קבוע במשך שנים. בשבת השנייה מאז פרוץ המלחמה, לא הצלחתי להכיל את כתבות העיתון. ניגשתי היישר לציור השבועי. תיכף עלתה בי המחשבה על החטופים. היכן הם? המיצג והתמונות מבטאים את ההיפך מ'הציור השבועי לילד' של העיתון שהוא חלק מהנה, מאתגר ומסקרן. המיצג מציג איור של עזה – צפופה, אפרורית ומורכבת – מול חוסר הידיעה היכן בדיוק מוחזקים החטופים ואיך ניתן יהיה לחלץ אותם. התחושות הן של חוסר אונים, עצב, חרדה ודאגה עמוקה. כולנו פה מצפים לבואם הביתה ומצטרפים לזעקה "היכן את? היכן אתה? היכן אתם?".

המיצג פתוח לקהל בימים ראשון-חמישי בין השעות 16:00-18:00. הציבור מוזמן.

מצטרפים לצעדה

צעדת משפחות החטופים מגיעה היום (חמישי, 16.11) למטה יהודה (מתחם לטרון) ותצעד בשטח המועצה עד יום שבת בבוקר בדרך לירושלים. המועצה, בשיתוף ובתיאום עם מטה משפחות החטופים והנעדרים, נערכת לקבלתם ומזמינה את תושבי המועצה לקבל את פניהם בדגלי ישראל ולהצטרף למערך המתנדבים שילווה את השהות שלהם בשטחנו.

לוח זמנים: 9:00-12:00 – יציאה משביל אופניים, דרך צומת משמר איילון שמאלה (כביש 4244) אל תוך השטח לכיוון שעלבים. 12:00 – מפגש עם תושבי שעלבים. 13:00-19:00- ממשיכים על הכביש לכיוון לטרון. 19:00 – הגעה לנקודת עצירה 'יד לשריון' בצומת לטרון, התארגנות ושינה.

למידע נוסף: סילבי, 052-7250942; ובמוקד המועצה 8108*.