היכונו לסוף שבוע של עשן וזיקוקים

משרד החינוך הפלסטיני יכריז בסוף השבוע הקרוב על תוצאות בחינות הבגרות * צפי לירי באוויר ולזיקוקים * זה מה שצפויים תושבי הר אדר וצפון מבשרת לראות בשבת הקרובה

משרד החינוך הפלסטיני הודיע השבוע כי תוצאות בחינות הבגרות יוכרזו ביום שבת הקרוב (30.7). זה המקום לציין, כי בשטחי הרשות הפלסטינית ההכרזה על תוצאות הבגרות היא אירוע לאומי של ממש.

ציוני התלמידים מתפרסמים בכלי תקשורת פלסטיניים מובילים בהיקף נרחב. ישנה תחרות פומבית בין ההורים הגאים מי קיבל את הציון הכי גבוה ויש גם את אלה שהוריהם מעניקים להם רכבי יוקרה. הכול עם פרסום פומבי כמובן.

במסגרת החגיגות, נוהגים הפלסטינים לשגר זיקוקים רבים וגם לירות באוויר. השנה, השיקו בחמאס וברשות הפלסטינית קמפיין שמטרתו למנוע ירי באוויר. כולם מקווים שהקמפיין יצליח, אבל אפשר להניח כי תופרע מנוחת השבת של אלה המתגוררים בטווח ראייה לכפרים ערביים ובהם תושבי הר אדר והשכונות הצפוניות של מבשרת ציון, אשר יוכלו לשמוע היטב את שמחת החוגגים בשבת הקרובה.

מדוברות מחוז ירושלים במשטרה נמסר, כי שוטרי המחוז ממשיכים בהיערכות שהחלה לאחרונה לקראת פרסום תוצאות בחינות הבגרות (התאוג'יהי) בתקופה הקרובה מתוך כוונה לאתר, למנוע ולעצור את אלו שיבחרו לסכן את הציבור על ידי שיגור זיקוקים מסוכנים.

מן המשטרה נמסר: "הפעלת זיקוקים שלא בידי אדם מוסמך מהווה סכנה מידית לכל מי שנמצא בקרבתם תוך סכנת פגיעה באזרחים תמימים. לא אחת משמשים הם גם לניסיונות לפגוע בכוחות הביטחון במהלך הפרות סדר והתפרעויות. אנו שבים וקוראים לציבור ההורים ולאותם צעירים להימנע מהפעלת זיקוקים ולשמור על הסדר נוכח הסכנות הרבות שכרוכות בשימוש בזיקוקים שלא כחוק למשתמש בהן ולסביבתו. לצד זאת, משטרת ישראל תמשיך ותפעל בכל האמצעים והכלים העומדים לרשותה על מנת למצות את הדין עם אותם פורעי חוק שיבחרו לסכן את חייהם ואת שלום הציבור ורכושו".