היענות אדירה לניידת הממוגרפיה של 'כללית'

'שירותי בריאות כללית' הציבה ניידת ממוגרפיה ייעודית ועשרות נשים ממבשרת והסביבה עברו בדיקות לגילוי מוקדם של סרטן השד

כ-100 נשים נבדקו בניידת הממוגרפיה שהגיעה למרפאת 'כללית' במבשרת ציון. הניידת הופעלה בשיתוף פעולה עם בית החולים 'אסותא' ועם האגודה למלחמה בסרטן.

כידוע, קיימת בישראל תוכנית סקר לגילוי מוקדם של סרטן השד באמצעות ממוגרפיה, שבמסגרתה מוצע לכל הנשים בנות 50 עד 75 לעבור בדיקת ממוגרפיה פעם בשנתיים. ככלל, בדיקות ממוגרפיה או בדיקות הדמיה אחרות של השד מומלצות לעתים בגיל צעיר יותר ובתדירות גבוהה יותר לנשים הנמצאות בסיכון מוגבר לחלות בסרטן השד, לדוגמה נשים שלהן קרובות משפחה שחלו בסרטן השד  בגיל צעיר ונשים שהתגלו אצלן ממצאים בשד המצריכים מעקב.

יונת מלמד, מנהלת תחום סיעוד אונקולוגי ופליאטיבי ב'כללית' מחוז ירושלים: "'כללית' מפעילה ניידת לבדיקת ממוגרפיה בכל רחבי מחוז ירושלים. אלפי  נשים בגילאים 50 ועד 75, שלא ביצעו בדיקה בשנתיים האחרונות, מבצעות את הבדיקה בניידת קרוב לביתן. מחודש אוגוסט ועד היום, נבדקו למעלה מ-1,500 נשים מיישובי מחוז ירושלים בלבד".

לאה פרץ, מנהלת אדמיניסטרטיבית במרפאה: "הנגשת השירות מקלה על תושבות מבשרת, שמעדיפות לבצע את הבדיקה סמוך למקום מגוריהן ובכך אנו מעלים אם שיעורי הביצוע של בדיקה מצילת חיים. צוות של המרפאה עושה מעקב צמוד אחרי הנשים שהגיעו לגיל הסקר ועובד רבות לשכנע את הנשים להגיע ולבצע את הבדיקה בכלל ובניידת בפרט. שמחנו מאוד על ההיענות הגבוהה".

ד"ר ורד ישראלי, מנהלת רפואית ב'כללית' מחוז ירושלים: "מחוז ירושלים של 'כללית' מתפרס על שטח גאוגרפי רחב. על מנת להגיע לכל היישובים בפאתי ירושלים, נשלחת ניידת ממוגרפיה מטעם 'כללית' ומנגישה את השירות לקצוות המרוחקים של המחוז, כך שלכל אישה מגיל 50 ומעלה תהיה  האפשרות לבצע בדיקת סקר לגילוי מוקדם ועל ידי כך אבחון מהיר ובמידת הצורך גם טיפול מהיר. גילוי מוקדם הוא הדרך הטובה ביותר לשמור על הבריאות ולהציל חיים".