היענות רבה לבדיקת הממוגרפיה

עשרות נשים ממבשרת והסביבה עברו בדיקות לגילוי מוקדם של סרטן השד בניידת ממוגרפיה ייעודית שהפעילה מרפאת 'מכבי' ביישוב

ניידת הממוגרפיה של 'מכבי שירותי בריאות' הגיעה למבשרת ועשרות נשים עברו בדיקות ממוגרפיה לגילוי מוקדם של סרטן השד. הניידת פעלה סמוך לבניין המועצה וראש המועצה יורם שמעון הגיע למקום על מנת לעמוד מקרוב על הפעילות ולבדוק את ההיענות של הנשים לבדיקות. ראש המועצה הביע הערכה גדולה לצוותי 'מכבי' על מאמציהם להנגיש את הבדיקות לנשות מבשרת.

ניידת הממוגרפיה מופעלת על ידי צוות שהוכשר לכך ומבצע את הבדיקות ואת הפענוח בצורה מקצועית ומהירה. בדיקת הממוגרפיה היא בדיקת רנטגן של השדיים, שאורכת מספר דקות ומטרתה לגלות את מחלת סרטן השד בשלבים המוקדמים שלה ועל ידי כך להציל חיים. ההמלצה היא לבצע את בדיקת הסקר מגיל 50-75 אחת לשנתיים ובהתאם להנחיות משרד הבריאות. בדיקת הממוגרפיה ניתנת כחלק מסל הבריאות ללא תשלום.

זאב רייכמן, מנהל מרחב מבואות ירושלים ב'מכבי שירותי בריאות': "'מכבי' כארגון בריאות מוביל שם דגש על הנושא של קידום בריאות ומניעת מחלות. המטרה שלנו היא להנגיש ולשפר את השירותים לקהילה שלנו. באמצעות ניידת הממוגרפיה שהבאנו למבשרת, אנו מנגישים את השירות ומאפשרים לכמה שיותר נשים להיבדק. מדובר בבדיקה מצילת חיים וחשוב מאוד להיבדק בזמן על מנת לשמור על הבריאות".