הכי מהיר במקום הכי נמוך

חגי כהן שלמה (צילום: Sport Photography)
חגי כהן שלמה (צילום: Sport Photography)
קבלו את חגי כהן שלמה ממבשרת ציון, המנצח הגדול של מרתון ים המלח

כבוד לספורט האישי המקומי עם זכייתו של חגי כהן שלמה ממבשרת ציון במרתון המלא (42 ק"מ) של מרוץ ים המלח שנערך בסוף השבוע האחרון. את המרחק הרב עבר חגי בזמן של 2:41:26 שעות, כשאחריו מגיע שיאן ישראל ומי שמתפקד כיום כמנהל מקצועי באיגוד האתלטיקה, איתי מגידי, עם 2:48:21 שעות.

זה המרתון המלא השלישי של חגי (35), שבימים כתיקונם משרת במשטרת ישראל. לפני שנה (פברואר 2023), השתתף במרתון תל אביב (מקום 16 כללי, 2:48:49 שעות); וחמישה חודשים קודם לכן (ספטמבר 2022) השתתף במרתון טבריה (מקום 16 כללי, 2:48:21). כך שבנוסף להישג של מקום ראשון, קבע גם שיא אישי עם שיפור של כשבע דקות. חוץ ממרתון זה, השתתף חגי ב-15 השנים האחרונות ביותר מ-30 מרוצים בקטגוריות שונות של מרחק. זו הפעם השנייה שהוא זוכה במדליית זהב, לאחר שבמרוץ הסרגל הראשון, שנערך באוקטובר השנה (יום לפני פרוץ המלחמה), הגיע ראשון בקטגוריית חמישה קילומטרים.

לדבריו, זכיה זו נחשבת להפתעה מכיוון ש"אני רץ תחרותי במרתון רק שנתיים וחצי. קשה להגיע לרמה כזו תוך זמן קצר".

אז מה הסוד שלך? נשאל חגי וענה: "בורא עולם, התמדה ורעב. תמיד להשאיר חשק ומוטיבציה לעוד. זה מה שנותן את הדחף. עברתי אימונים קשים כדי להגיע לזה. בהזדמנות זו אני רוצה לאחל רפואה שלמה וחיים ארוכים לדוד שלי, המרתוניסט לשעבר מאיר שלמה, גם הוא תושב מבשרת, והוא גם המאמן שלי".

חגי, שייצג את משטרת ישראל בליגה למקומות העבודה בענף אתלטיקה, ישתתף במרתון ירושלים הקרוב במקצה של חצי מרתון (21 ק"מ).

מרתון ארץ ים המלח ה-5, התקיים ביום שישי האחרון (2.2) בהשתתפות קרוב ל-6,000 רצות ורצים במקצים השונים. התנאים לא היו פשוטים, כאשר מזג האוויר היה קר מאוד וגם הגשם החל לרדת בשלב מסוים. כשמדובר על מסלול שברובו הוא שטח, יצר הדבר תנאים מאתגרים, אך אלה לא הרתיעו את המשתתפים הרבים.

הרצים עברו על מסלולים חדשים במקטע הטיילת החדש ועל סוללות שלא רצו עליהן מעולם, במה שיצר מסלול יפהפה ועוצר נשימה. במהלך הריצה עלו המשתתפים על סוללת הגבול עם ירדן. בין המשתתפים היו גם בני משפחות חטופים, בני משפחות שכולות, פצועים מהמלחמה, אנשי מילואים ומפונים, אשר חלקם גרים מאז שבעה באוקטובר במלונות האזור.