הכרזה על גן לאומי אזרחי

רכס לבן (צילום: דב גרינבלט)
רכס לבן (צילום: דב גרינבלט)
יוזמה של פעילי סביבה באזורנו: הכרזה על גן לאומי אזרחי בהרי ירושלים

במדינת ישראל, שנודעה תמיד בשל נופיה הירוקים הייחודיים וגם בשל היותה מדינה צעירה יחסית ועקב כך הולכת ומתכסה ב'שלמת בטון ומלט', זוכים פעילי הסביבה ללא מעט בולטות תקשורתית. המתח בין הרצון לשמר את הירוק ובין הצורך לספק את הביקוש לדיור ולמתחמי תעסוקה, מייצר להם לא מעט פעילות.

כמובן שגם באזורנו נשמע קולם ואת הקבוצה 'מצילים את הרי ירושלים' כבר אין צורך להציג. בקבוצה חברים לא מעט מתושבי מבשרת ציון וכמובן מיתר היישובים שברדיוס הקרוב במחוז ירושלים. הם מקיימים אירועים מעת לעת והאירוע הקרוב יתקיים בשישי הבא (8.4) תחת הכותרת 'הכרזת גן לאומי אזרחי הרי ירושלים – כי מפסיקים לחכות, מתחילים לעשות".

בדף הפייסבוק 'מצילים את הרי ירושלים' נכתב לגבי אירוע זה: "אנחנו מתרגשים מאוד להזמין אתכם להשקת הגן הלאומי-אזרחי הראשון בישראל. במקביל למאמצים לקידום הגנה רשמית על הרי ירושלים, אנחנו לא מחכים וביום שישי הבא ניפגש בעין לבן להכרזה חגיגית על גן לאומי 'הרי ומעיינות ירושלים', אירוע שכל כולו יוזמה ציבורית וחגיגת הטבע בהרי ירושלים. המטרה היא ליצור מציאות בשטח ולהוות מודל ודוגמה למה שאנחנו מבקשים מהמדינה לקדם – טבע נגיש, מנוהל ושמור. באירוע תקבלו מפות לשבילים היפים ביותר, הפעלות לכל המשפחה וחגיגה של הטבע הפורח שיש לנו ליד הבית. כולם מוזמנים".

למידע נוסף: דף הפייסבוק 'מצילים את הרי ירושלים'.