הכשרה מצילת חיים

'איחוד הצלה' הכשיר גננות מטפלות ומורים בהגשת עזרה ראשונה

הודות לשיתוף הפעולה הפורה בין סניף מבשרת והסביבה של ארגון 'איחוד הצלה' למועצה המקומית מבשרת ציון, התקיימו לאחרונה הדרכות לצוותי החינוך הפועלים ביישוב.

ההכשרה התקיימה במסגרת פרויקט 'משפחה בטוחה' ובמהלכה רכשו עובדי ההוראה ידע מעשי בהגשת סיוע רפואי ראשוני לילדים בגיל הרך ותרגלו טיפול במצבים שייחודיים לסדר היום במעונות ובגנים. הגננות והמטפלות למדו להתמודד עם מצבי חירום רפואיים בהם נדרשת הוצאת גוף זר מדרכי הנשימה של פעוט, תרגלו פעולות החייאה, תרגלו טיפול בפציעות שונות, התמודדות עם מצבי חירום סביבתיים ועוד.

בנוסף, בעקבות מותה הטראגי של אושר דרעי ז"ל שהייתה רגישה לחלב ונפטרה לאחר שאכלה קינוח חלבי שהוגש לה בטעות, העבירו מתנדבי 'איחוד הצלה' הדרכה למורים המלמדים ביישוב על שימוש במזרק אפיפן, שתפקידו הוא לתת טיפול חירום ראשוני במקרה של אנפילקסיס (תגובת אלרגיה מסכנת חיים) עד להגעת אמבולנס או פינוי לבית החולים.

מאור נחום, ראש סניף מבשרת והסביבה ב'איחוד הצלה': “אנו מאמינים בחשיבות הלימוד של הגשת עזרה ראשונה בכל בית בישראל ובוודאי במוסדות החינוך. הגשת עזרה ראשונה מיידית בשעת חירום מצילה חיים. כעת, במקרה חירום, יוכלו צוותי החינוך ביישוב להגיש לילדים את הטיפול הדרוש עד להגעת אנשי רפואת החירום. אנו מתכננים, יחד עם אגף החינוך במועצה, לפנות בשלב הבא גם להורי הילדים במטרה להכשיר גם אותם להגיש עזרה ראשונה במקרי חירום המתרחשים בבית. תודה מיוחדת למדריך הקורס עמי דייויס ולמתנדבות רעות ברמן ועומר הוד על הסיוע".

מיכל דוידוביץ בהט, מתאמת הבריאות של המועצה: " בשבוע האחרון הגיעו מתנדבי 'איחוד הצלה' לבצע הדרכות ממוקדות מול צוותי החינוך ביישוב בדגש על החייאה, טיפול בפרכוסים וכן שימוש במזרקי האפיפן. אנשי 'איחוד הצלה' זמינים ונרתמים לבקשות המועצה ולצרכיה ועל כך תודה רבה להם".