המדריך המקיף לרכישת דפיברילטור

בעקבות הצלחתו האדירה בהצלת חיים, חברות רבות מייצרות ומייבאות מכשירי החייאה. השוק רווי וקשה לעיתים לדעת מה לשאול או על מה להסתכל, היכן האותיות הקטנות או מה חשוב באמת. אז בדיוק לשם כך אנחנו כאן – לעשות סדר

מתן שוק חשמלי ע״י מכשיר החייאה, הינו דבר המציל חיים בעת דום לב פתאומי.

מצב חירום רפואי זה, הגורם ללב להפסיק לפעום נקרא ״פרפור חדרים״ – VF. בניגוד למקובל לחשוב, כאשר על צג המוניטור מופיע קו ארוך, חלק וישר, פירוש הדבר כי פעילות הלב החשמלית נעצרה ובמצב זה – לא נותנים שוק חשמלי. אך כ90% ממצבי דום הלב מסכני החיים נגרמים ממצב של פרפור חדרים, דבר אשר לשמחתנו בר טיפול ע״י מכשיר החייאה.

 דפיבירילטור הינו מכשיר היודע לזהות את קצב הלב החשמלי ובעת הצורך לתת הנחייה על מתן שוק. השוק החשמלי משבית את פעילות המוקדים החשמליים שבלב לרגע אחד בלבד, דבר המעניק הזדמנות לקוצב הלב הראשי לשוב ולהנחות את הקצב התקין. שימוש בדפיברילטור נמצא כמשפר באופן דרמטי את סיכויי הישרדותו והחלמתו של המטופל.

מי צריך דפיברילטור?

מכשיר החייאה (דפיברילטור) היה ניתן למצוא עד לפני כמה עשורים בלבד במוסדות רפואיים או באמבולנסים. עם הזמן, המחקרים, התפתחות הביוטכנולוגיה הצליחו להרכיב מכשיר מתוחכם ומיוחד אשר כל אדם יכול להשתמש בו. זאת, בשילוב יעילותו העצומה זיכה אותו בחוק מיוחד עבורו אשר נקרא ״חוק הדפיבירלטורים״. חוק זה חוקק בשנת 2008 ומנחה על הצבתו במגוון מקומות ציבוריים העונים על תקנות מסוימות. וזאת, בעיקר על מנת להנגיש למחרב הציבורי את המכשיר מציל החיים הזה. בין המקומות שתוכלו למצוא בהם דפיברילטור, נמצאים בין היתר נמלים ושדות תעופה, קניונים ומרכזי קניות, משרדים ממשלתיים, בתי מלון ואירוח, בריכות שחיה, חופי רחצה ומכוני כושר, בתי אבות ודיור מוגן, אולמות וגני אירועים ועוד.

מלבד החוק, ואולי אף בעקבותיו, מקומות ומוסדות רבים, שואפים להציב מכשיר החייאה אף מבלי שהינם מחויבים על פי חוק וזאת, לאור התהודה הציבורית האדירה שהוא יוצר בעקבות הצלת החיים באמצעותו.

כיצד לבחור דפיברילטור? המדריך השלם

בעקבות הצלחתו האדירה בהצלת חיים, חברות רבות מייצרות ומייבאות מכשירי החייאה. השוק רווי וקשה לעיתים לדעת מה לשאול או על מה להסתכל, היכן האותיות הקטנות או מה חשוב באמת. אז בדיוק לשם כך אנחנו כאן – לעשות סדר! להלן טיפים מנצחים לרכישת דפיברילטור, המדריך הבא הינו בגדר גזור ושמור;

  1. נוחות השימוש – על פי רוב, המהות של מכשיר החייאה הוא להיות פשוט ונוח לתפעול וכך רוב המכשירים אכן בנויים. עם זאת, ישנם הבדלים בין מכשיר למכשיר כאשר המלצתנו היא לאמוד את ההבדלים ביניהם כאשר אנחנו בוחנים משקל, שפה, לחצנים, צג, תיק נשיאה ועוד.
  2. שירות – רכישת דפיברילטור אינה דבר של מה בכך – רכישת מכשיר זה הינו דבר גדול, חד פעמי המיועד לשמש בעת מצב חירום קריטי. רצוי לוודא כי החברה מולה נעבוד מעינה שירות זמין ואיכותי.
  3. אחריות – לכל מכשיר דפיברילטור ישנה תקופת אחריות אך זאת משתנה ממכשיר למכשיר. מומלץ לוודא ולשאול מהי תקופת האחריות ומה הם ההבדלים בין המכשירים השונים מפני שכפי שצוין קודם לכן, מכשיר החייאה הינו רכישה חד פעמית.
  4. עלות – אמנם, המחיר היום נגיש מאי פעם אך עדיין אינו דבר של מה בכך. העלות של מכשירי ההחייאה השונים נעה בין כמה אלפים כאשר ההבדל ביניהם עשוי להיות גדול. אין זה אומר שהמכשיר הזול ביותר הוא הטוב ביותר! אך רצוי לערוך סקר שוק ולבדוק את ההבדלים.
  5. הנחיות קוליות בעברית – בארץ, רוב המכשירים הינם דוברי עברית וישנם מכשירים הדוברים שפות נוספות כגון ערבית ורוסית. יש לוודא זאת בעת הרכישה.
  6. יצרן – ממש כפי שבעת רכישת מכשיר חשמלי או רכב נבדוק שהיצרן הינו בעל שם עולמי, וותק משמעותי וביקורות חיובית גם כאן, נרצה לוודא זאת.
  7. זמינות המכשיר – כאשר נפנה לרכוש דפיברילטור אחת השאלות היא האם המכשיר במלאי ומתי נוכל לקבל אותו.

רכישת מכשיר דפיברילטור זו מתנה ומצווה גדולה, בחברת אריאל מדיק תוכלו לקבל את השירות הטוב ביותר ואת המכשירים המתקדמים ביותר באיכות ללא פשרות. צרו קשר עוד היום ותקבלו את השירות האדיב ביותר.