המחדל בגן: הסנקציות והפרגונים

יורם שמעון והמצילים (צילום: באדיבות לשכת ראש המועצה)
יורם שמעון והמצילים (צילום: באדיבות לשכת ראש המועצה)
בעקבות המקרה הקשה, הפסיקה המועצה את ההתקשרות עם מפעילת הצהרונים והקייטנות, וכן השעתה את הסייעות וזימנה אותן לשימוע * גיבורי השבוע הם שני ילדים שראו את אליה תלוי ולכוד, הזעיקו את המבוגר הראשון שנקרה בדרכם ובכך הצילו את חייו של אליה בכור * השלושה התקבלו בלשכת ראש המועצה וזכו לתעודות הוקרה

ביום חמישי האחרון אירע מקרה חמור בזמן קייטנת 'אופק' בגן 'הורד', בו ילד נותר ללא השגחה וראשו נלכד בין סורגי חלון הגן. בימים אלה מתקיימת חקירת משטרה לבירור פרטי האירוע.

יחד עם זאת ולאור העובדה כי המועצה רואה בחיי הילדים, בטיחותם וביטחונם האישי ערך עליון שאין שני לו, ועוד בטרם פורסמו מסקנות המשטרה, החליטה המועצה על שורה של צעדים חוזיים ומשמעתיים ובהם סיום ההתקשרות בין המועצה למפעילת הצהרונים והקייטנות 'אופק', השעיה מידית ושימוע לסייעות הגן שנכחו באירוע, דרישת המועצה אל משרד החינוך לפיטורי הגננת וצעדים נוספים.

"המסר שלי לכל שרשרת הגורמים הנוגעים בדבר הוא אפס סובלנות לאירועים מסכני חיים בכלל ובפרט כאשר מדובר בילדים חסרי ישע", מסר ראש המועצה יורם שמעון והוסיף, "עם קבלת מסקנות החקירה על ידי משטרת ישראל, תפעל המועצה ליישמן באופן מלא ולאלתר".

ראש המועצה העניק תעודות הוקרה לגיבורים של האירוע, המלאכים של כולנו – גל אור, מתניה גורש ויקיר אלגזי.

ראש המועצה: "בסמוך לאירוע, הבחינו הילדים המתוקים גל אור ומתניה, בילד, כאשר ראשו לכוד בסורגי הגן והוא זקוק לעזרה. הם הבינו מיד את הסיטואציה, גילו תושייה וקור רוח יוצאי דופן שאינה אופיינית לילדים בגילם והזעיקו את האדם הבוגר הראשון שראו באזור, יקיר אלגזי, שמיד נכנס לשטח הגן, הרים את הילד והיה עמו עד להגעת כוחות ההצלה. גל אור, מתניה ויקיר הם לא רק פניה היפות של החברה הישראלית, הם מלאכים של ממש שהצילו עולם ומלואו. במעשיהם ריגשו את כולנו ועל כך אני מודה להם".