המיצבים חוזרים

הקיץ הגיע ומיזם מיצבי הקיץ בחוצות העיר ירושלים יוצא לדרך

עיריית ירושלים, באמצעות החברות העירוניות, החלה בפרישת מיצבי הקיץ המסורתיים ברחובות מרכז העיר. המיזם, אשר מקודם על ידי העיריה באמצעות החברות העירוניות – 'אריאל' ו'עדן' – הוקם במטרה לחזק את המרחב העסקי של מרכז העיר בירושלים תוך יצירת חוויית שוטטות ייחודית שתעודד תושבים ומבקרים לפקוד את מרכז העיר. המיצבים מציעים חוויית תיירות ייחודית ואווירה של חג עבור המטיילים בירושלים וכן מעודדים אותם לצרוך מוצרים ושירותים במהלך הבילוי, דבר אשר תורם לחוסנה הכלכלי של העיר ומסייע רבות לעסקים המקומיים.

המיצבים הצבעוניים והסגנוניים, אשר הפכו לאטרקציה תיירותית ומקומית בשנים האחרונות, יוצבו בשמונה רחובות במרכז העיר. העבודות להשלמת פרישת המיצבים יסתיימו בשבועות הקרובים.

מבט למיצבים

מיצב המטריות: מיצב המטריות המסורתי בסמטת יואל משה סולומון מכיל כ-1,000 מטריות צבעוניות שתלויות בגובה של שבעה מטרים מהקרקע.

קרנבל סרוג: מיצב ובו כ-140 מ"ר של יריעות סרוגות, אשר יוצב ברחבת מוזיאון יהדות איטליה. המיצב נסרג על ידי כ-150 נשים והושקעו בו מאות שעות של עבודה התנדבותית סבלנית ואוהבת למען העיר ירושלים. החיבורים המיוחדים שהמיצב יוצר בין חוט לחוט, צבע לצבע, יריעה ליריעה, מבטא את החיבור בין אדם לאדם.

מיצב כביסה: מתלי הכביסה, עם הבגדים וכלי המיטה שמוצמדים להם באטבים, הם חלק מהנוף בשכונות הירושלמיות הוותיקות לאורך השנים. המיצב, אשר נתלה ברחוב דורות ראשונים, מראה את היופי של הבדים הצבעוניים המוצבים זה לצד זה כשהאטבים מזדקרים מהם ונותנים קצב לתמונה כמו תווים על שורות.

מיצב ציפורים: מיצב של להקת ציפורים מעופפות שיוצר מראה מרהיב על רקע השמיים. המיצב, אשר יותקן ברחוב בן הלל, עשוי מפרספקט ונתלה באמצעות רשת כבלים.

מיצב חתולים: מיצב ייחודי של חבורת חתולי רחוב צבעונית בזוויות שונות ב'כיכר החתולות' המיתולוגית. החתולים עושים פרצופים שמחים ומשעשעים לעוברים ושבים לאורך הרחוב.

מיצב עיגולים: מיצב עם הצללה המתפרשת על פני הקרקע ובו עיגולים בחמישה צבעים ומהווה מוקד משיכה רב לקהל ברחוב בן שטח הססגוני. המיצב עשוי מניילון ומפוליאסטר ותלוי על כבלי פלדה.

מיצב כדורים: מיצב ססגוני ושמח במראה של 'מסטיקים עגולים' של פעם. הכדורים עשויים  מגומי איכותי ותלויים על גבי כבלי פלדה. המיצב נתלה בסמטת דרום.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "העיר ירושלים לובשת קיץ. אנו מכינים עבורכם המון הפתעות ואירועים עבור כלל תושבי העיר ולבאים בשעריה. בין היתר, מיצגים מרהיבים שמתחדשים ומתרחבים משנה לשנה. נמשיך לפעול לקידום התנועה במרכזים המסחריים בעיר במטרה לחזק את הכלכלה המקומית ואת העסקים בעיר."