הנוער בחזית ההסברה

צילום: באדיבות המועצה
צילום: באדיבות המועצה
קורס 'שגרירים צעירים' של משרד החוץ נפתח במבשרת ציון * המשתתפים, תלמידי כיתות י'-י"ב, ילמדו תכנים שיסייעו לישראל בהסברה בעת מלחמה ויציגו את עמדת המדינה בכל ערוצי התקשורת בעולם

יוזמת שר החוץ אלי כהן מתממשת במבשרת ציון: השבוע יצאה לדרך תוכנית 'שגרירים צעירים' של משרד החוץ במבשרת ציון. התוכנית הייעודית, המיועדת לבנות ובני נוער, פועלת בשירות משרד החוץ ובשיתוף המועצה המקומית מבשרת ציון, במסגרתה ילמדו הצעירים דיפלומטיה אזרחית ודרכים לקידום האינטרסים של מדינת ישראל ותדמיתה בעולם. בני הנוער שישתלבו בפרויקט, יסייעו הלכה למעשה למערך הדיפלומטיה הציבורית של מדינת ישראל  בעזרת יוזמות ייחודיות, מעורבות ברשתות החברתיות ויקדמו את האינטרסים של מדינת ישראל ותדמיתה בעולם בזמן המלחמה ולאחריה.

התוכנית נועדה לייצר כוח משימה של צעירי משרד החוץ לאור האתגרים הרבים עמם מתמודדת מדינת ישראל בזירה הציבורית הבינלאומית ועמידה אל מול מערך השקרים המופצים על ידי תומכי ה-BDS ומתנגדי ישראל בעולם. בני ובנות הנוער שישתלבו בפרויקט, יובילו תהליכי שינוי תודעה ותדמית בכלים של המדיה והרשתות החברתיות, ישתלבו בכנסים דיגיטליים בינלאומיים, בפורומים של שיח ובכל דרך שייזמו לצורך כך, כדי לקדם את מעמדה של ישראל מחד; וכן ולשתף בני נוער וצעירים בעולם בסיפורים וחוויות אישיות שיישקפו תמונה אמתית ואובייקטיבית לגבי החיים במדינת ישראל.

התוכנית מיועדת לתלמידי ותלמידות כיתות י'-י"ב והיא תופעל כפיילוט במשך שנתיים, כאשר בשנה הראשונה יופעלו כיתות י' ובשנה לאחר מכן יצורפו כיתות י"א וי"ב. התלמידים שישתלבו בפרויקט יצוידו בידע וכלים רלוונטיים, ינותבו למסגרות עבודה ויסייעו הלכה למעשה למערך הדיפלומטיה הציבורית של מדינת ישראל בעזרת יוזמות ייחודיות. התוכנית תפעל כמענה ליחסי הציבור וההסברה של גורמים רדיקליים, בעלי אידיאולוגיות קיצוניות כנגד מדינת ישראל ואנטישמיות בכלל. כמו כן, יתווספו לתוכנית תכנים המותאמים לצעירים החווים מלחמה וכלים להסברה מנקודת מבטם האותנטית על פשעי החמאס נגד ילדים וצעירים.

שר החוץ אלי כהן: "אני מברך על פתיחת התוכנית במבשרת ציון ומודה לראש המועצה על שיתוף הפעולה ביננו. אני מאמין במתן הזדמנות שווה לכל אחד ואחת ומאמין שבכוחו של הנוער להוביל לשינוי בתודעה ובשיח העולמי ולתרום רבות לתדמיתה של ישראל בייחוד בזמנים קשים אלה. מתקפת הטרור של השבעה באוקטובר הציבה את בני הנוער של ישראל בחזית הלחימה בעל כורחם. התכנית תיתן להם כלים להשתלב בחזית הלחימה המדינית ובצמרת הדיפלומטית העתידית של ישראל וכן תסייע למדינת ישראל בהסברה".

 ראש המועצה יורם שמעון: ״ראשית, תודה גדולה לשר החוץ, אלי כהן, על היוזמה החשובה, האמונה והתמיכה בנוער הנפלא של מבשרת ציון. חרטנו על דגלנו לקדם את הנוער שלנו ולפתח אותו גם בראייה של העולם החדש, המציב המון הזדמנויות ואתגרים ואין ספק שתוכנית 'שגרירים צעירים' תאפשר לנוער לרכוש ולפתח כישורים ואפיקי פעולה והתפתחות נוספים על מנת להגיע הכי רחוק ולהשפיע על חייהם כאזרחים במדינת ישראל, כפי שאנחנו מעודדים אותם לעשות באמצעות החינוך הנפלא ביישוב – הפורמלי והבלתי פורמלי״.