הנוער שלנו בכל מקום

תלמידים מתנדבים בחקלאות (צילום: באדיבות תיכון 'הראל')
תלמידים מתנדבים בחקלאות (צילום: באדיבות תיכון 'הראל')
לצד החזרה לשגרת לימודים מלאה, לא שכחו תלמידי תיכון 'הראל' לעסוק בפעילות התנדבותית ברוח ימי מלחמת 'חרבות ברזל'

תלמידי תיכון 'הראל' משתתפים במאמץ המלחמתי בכל חזית אפשרית ותורמים את חלקם בפעילויות שונות ומגוונות.

ביום שישי, פתח התיכון את שעריו לשוק איכרים מאזורי העוטף ותוצרת ישראלית נמכרה לתושבים שהגיעו בהמוניהם לקנות תמרים, פירות הדר, אבוקדו, עגבניות, מלפפונים ועוד. התלמידים ואנשי הצוות התייצבו השכם בבוקר להעמיס, למכור, להוביל סחורה ולסייע לחקלאים לפנק אותנו בפירות ובירקות משובחים וטריים.

בכניסה לבית הספר, הכינו התלמידים קיר גרפיטי בצורת וילון ענק שעליו כתבו איחולים לתקווה, לשלום החיילים והחטופים ולימים טובים יותר. ברגע מרגש וספונטני, בכיתה י"ב9, קרא אחד התלמידים בקול את התפילה לשלום החיילים.

תלמידים משכבה י' אספו וארזו משלוח לחיילים אי שם בגבול הצפון ויצאו להתנדב עם ילדים מהעוטף שנמצאים באזור הרי יהודה. תלמידי י"ב יצאו למלון במעלה החמישה להעביר פעילות לילדים שפונו מהקיבוצים נתיב העשרה וזיקים, ועשרות שמיניסטים נסעו לעבודה חקלאית באיסוף בטטות ליד מושב אליכין – סולידריות וציונות במיטבן.

ברהנו טגניה, האגדה החיה של ערוץ 12, העביר לכלל תלמידי התיכון הרצאה מקוונת, בה אפשר הצצה לאירועי החודש האחרון מזווית של עיתונאי. ברהנו ענה בסבלנות על השאלות של הנוער הסקרן והמתעניין שלנו.

מגמת מוזיקה האלופה שלנו הכינה קליפ מחמם את הלב לקראת סוף השבוע, בתקווה לימים שקטים ורגועים יותר.

מתיכון 'הראל' נמסר: "גם בחזית, גאים אנו לראות בוגרים ובוגרות שלנו נלחמים על הגנת המולדת ומהווים דוגמה ומופת לשירות צבאי ואזרחי משמעותי ביותר. בוגרת התיכון, סגן אלוף אור בן יהודה, מג"דית קרקל, שעוטרה בצל"ש בשנת 2015; וסרן יובל דואק, מפקדת פלס"ם של סיירת הנח"ל, הן המודל לרוח הלחימה והעוז של עם ישראל והתשובה הניצחת בדיון לגבי התאמתן של נשים לתפקידי לחימה בצה"ל. תיכון 'הראל' משתתף בצערן של משפחות הנופלים ומתפלל לשלומם של הנעדרים ולהחלמת הפצועים בנפש ובגוף ולשובם בשלום של חיילי צה"ל ואנשי כוחות הביטחון".