הנציגים שלנו בנבחרת ישראל

הישג גדול ליישוב ולמחלקת הנוער של הפועל ירושלים: שני תלמידים מתיכון 'הראל' נכללו בסגל נבחרת ישראל עד גיל 16

לא רק האולימפיאדה התרחשה בקיץ הזה – גם אליפויות אירופה בכדורסל בגילאים השונים. אחרי ההצלחה של אילון ששון בבוגרים של הפועל ירושלים, מגיע עכשיו תורם של בני דור העתיד. רועי אבנרי (קפטן הנבחרת) ויונתן אבולוף, תלמידי תיכון 'הראל', זכו השבוע להישג יוקרתי. שניהם נבחרו להיות בין 12 השחקנים הסופיים בסגל הסופי של נבחרת ישראל עד גיל 16.

שני השחקנים הם תוצר של מחלקת הנוער של הפועל ירושלים והתחילו לשחק בקבוצת הקטסל של הפועל במבשרת. כבר מגיל צעיר התבלטו מאוד ולאורך השנים שיחקו עם השנתון מעליהם. יונתן ורועי היו בכל מחנות הכדורסל של הפועל ובכל הקבוצות והנבחרות ועבדו קשה מאוד כדי להגיע לרגע המיוחל.

יונתן אבולוף מתנשא לגובה של  1.94 מטר והוא ניחן בקליעה יוצאת דופן, חכמת משחק ונחשב לדבר הבא בכדורסל הירושלמי. רועי אבנרי מתנשא לגובה של 1.95 מטר ומשמש כקפטן הנבחרת. רועי קולע מצוין מבחוץ, יודע לסיים היטב מתחת לסלים והולך להיות אחד השחקנים המשמעותיים.

איתן בן אליעזר, המנהל המקצועי של הפועל במבשרת: "אין שמח ממני על הבשורה הזו. אני מלווה את הילדים האלה מגיל צעיר מאוד וכיף לי לראות אותם מתפתחים כך. רועי ויונתן הובילו גם את הקבוצות באגודה וגם את נבחרות בתי הספר בפרויקט של הפועל והמועצה. מי כמוני יודע כמה קשה הם עבדו ועל כמה דברים הם ויתרו כדי להימנות על הסגל הסופי. חשוב לציין שיונתן אבולוף ורועי אבנרי הם קודם כל בני אדם ערכיים וצנועים. שניהם תלמידים טובים שמהווים דוגמה לדור העתיד. אני שמח שהפועל ירושלים מוציאה עוד ועוד שחקנים לנבחרות ישראל. בשנתונים הצעירים יותר יש לנו עוד שישה שחקנים. אני מודה ליובל קורן שנתן לנו את כל מה שצריך שהילדים יצליחו. אני מודה לדניאל ששר, המנכ"ל והמנהל המקצועי, שתמך בהם מקצועית לאורך כל הדרך, וליורם שמעון על הפרויקט המשותף שעזר לנו ללוות אותם. אנחנו נמשיך לעבוד קשה ולפתח עוד ועוד שחקנים כמו יונתן ורועי. בעונה הבאה נוסיף עוד יחידות של עבודה גופנית ותזונאית ונמשיך ללמד את כלל הילדים ערכים של מחויבות, אחווה, אחריות ומנהיגות".

יובל קורן, יו"ר מחלקת הנוער בהפועל ירושלים: "כיף גדול לראות אותם במדים הלאומיים. רועי ויונתן הם שחקנים מצוינים עם עתיד גדול ואני בטוח שיביאו הרבה כבוד ליישוב ולבית הספר. בשנים האחרונות, בשיתוף עם יורם שמעון, השקענו רבות בכדורסל במבשרת ובפרויקט בתי הספר. אני שמח לראות שיש תוצאות ושאפשר לקצור את הפירות. דניאל ששר, איתן בן אליעזר ושאר המאמנים עושים עבודת קודש ונותנים את כל כולם לילדים. אני מאחל להם הרבה הצלחה".

יונתן אבולוף: "אני מאוד שמח ונרגש להימנות על הסגל הסופי של נבחרת ישראל ולייצג את המדינה באליפות אירופה בסרביה. אני מתאמן שנים לקראת הרגע המיוחד הזה, בתקווה שנצליח ונגיע לייצג את ישראל לראשונה באליפות העולם. אני רוצה להודות להנהלת הפועל ירושלים ולעומדים בראשה – דניאל ששר, איתן בן אליעזר וכמובן למאמן שלי יניב בן נחום – שמלווים אותי, מלמדים אותי משקיעים ותומכים בי. בעזרת אימונים אינטנסיביים בהפועל הגעתי להישגים האלה. תודה לתיכון 'הראל', למורים ולהנהלה שאפשרו לי להגיע להישג הזה,.

רועי אבנרי: "זה כיף גדול להיכנס לסגל הסופי של נבחרת ישראל. זה הישג גדול מאוד גם בשבילי וגם בשביל הפועל ירושלים ואני מאוד שמח שאחרי הכנה של חודשים לטורניר קיבלתי את הזכות לצאת לטורניר בסרביה. יש לנו כנבחרת מטרה ברורה של עלייה לאליפות העולם שתתקיים בקיץ. נבחרת הקדטים מעולם לא העפילה לאליפות ואנו מאמינים שהשנה אנחנו יכולים לעשות את זה וגאים לקחת חלק במאמץ המשותף".

מוזמנים לעקוב אחרי המשחקים של יונתן ורועי בדף הפייסבוק של מחלקת הנוער של הפועל ירושלים.