הסלון המוסיקלי של עליזה

על המיזם של המוסיקאית בת היישוב, עליזה קרן, שיצא לדרך לאחרונה וכבר זוכה להצלחה

כמה התגעגענו למופעי תרבות בשנת הקורונה. נכון שהנגיף קצת הרים ראש לאחרונה אך איש לא מדבר על הגבלות כפי שהיו קודם.

הרבה אירועי תרבות חוזרים ובגדול וזו הזדמנות לתת במה למיזם שיצא לדרך באביב האחרון – 'הסלון המוסיקלי' של הכנרית עליזה קרן, במסגרתו כבר התקיימו מספר קונצרטים של מוסיקה קלאסית וקלה. שם המיזם נגזר מכך שאת הקונצרטים מארחת קרן בסלון בית, אך באותה נשימה היא אומרת כי "אני מוכנה גם להתארח אצל אחרים"

על כך מספרת עליזה קרן: "עבור התוכניות שלי אני בוחרת במוסיקה הכי יפה שלא צריך להבין, אבל שכל אחד יכול להרגיש, אפילו ילד. הכינור שלי נוגע בליבם של אנשים ואחרי הקונצרט הם תמיד חשים שמחה וגל של אנרגיה. לא פעם הופעתי בפני קשישים. היו כאלה שאמרו לי שהמוסיקה שלי נושאת אנרגיות ריפוי".

התכנית של עליזה היא לקיים קונצרטים קבועים פעם או פעמיים בחודש. יש כבר תכניות מוכנות למוסיקה קלאסית קלילה וכן תכנית משפחתית מגיל 5 תחת הכותרת "מה הכינור יודע לעשות". בסלון המוסיקלי יש גם מקום לסגנונות מוסיקליים אחרים על ידי התוכניות 'רטרו באהבה', מנגינות צרפתיות אהובות, שירי ארץ ישראל ועוד.

עליזה קרן אוהבת גם לנגן מוסיקה יהודית וההרכב שלה 'פרויקט קרן עליזה' הופיע בפסטיבל הכלייזמרים בצפת ב-2018. היא אף הופיעה בסנט פטרסבורג שברוסיה עם המחזה הקומי 'האם ויוולדי היה יהודי?', שהתקבל בחום רב על ידי הקהל המקומי.

כמובן שגם ביישוב מבשרת ציון קיימה עליזה קרן הופעות בפני הקהל המקומי. היא לא רק כנרית, אלא גם מלחינה שכותבת קטעים להרכבי כנרים וכן שירים וקטעים לתלמידיה שלה – הכול בסגנון מוסיקלי קליל, הרמוני ויפה בנוסח הג'אז הקלאסי.

אחד הפרויקטים האהובים עליה הוא הרכב הכינורות ועל כך היא מספרת: "מנגנים אותו כנרים שלמדו לנגן בכינור במשך שנים רבות, אך מסיבות שונות לא ניגנו זמן רב. המשימה שלי היא להחזיר אותם לנגן בכינור. במהלך החזרות אני עוזרת להם לשפר את הטכניקה שלהם ושוב להרגיש מוסיקאים. זה עיסוק שיש בו הנאה והשראה רבה. בימים אלה אנו מתכוננים להופיע בסוף הקונצרט של שנת הלימודים עם כמה יצירות וכן מתוכנן קונצרט של ההרכב עם תכנית מלאה ונהיה מוכנים לצאת לקהל רחב יותר".

החלום שלה הוא להופיע באמפי של מבשרת ציון. "זה מקום כל כך נפלא לקונצרטים", היא אומרת, ובינתיים חוזרת לסלון המוסיקלי הפרטי שלה: "בנוסף להופעות שלי, אני מזמינה אתכם להשתתף בקונצרטים קבוצתיים, בהם יכולים להופיע תלמידי בתי ספר למוסיקה או הרכבים חובבים, כך שאנשים שאוהבים מוסיקה יוכלו להכיר זה את זה וליצור פרויקטים יצירתיים חדשים. דווקא בתקופה קשה זו אנשים זקוקים לתמיכה. המוסיקה טובה לנפש ואני מוכנה לעזור לכולם ולהקשיב לכל הצעה יצירתית".

למידע נוסף: 0545370545.

שנות ה-80 בבית התרבות

ביום ראשון הקרוב (4.7), יתקיים בבית התרבות שבתיכון 'הראל' מופע סוף שנה חגיגי של 'הרמוניה סטודיו', בהנהלתה של המוסיקאית המקומית עידית חי רוזן.

המופע "The best of the 80's" הוא מעין מסע אל שירי שנות ה-80 ובו יופיעו תלמידיה של עידית בשירה ובנגינה על פסנתר. את המופע מלווים נגנים ממגמת המוסיקה בתיכון 'הראל' ומחוצה לו וכן פלייבקים מקצועיים.

ניהול מוסיקלי ובימוי: עידית חי רוזן. צוות הפקה: אלה ריצ'רדס, ליאורה אייזנברג, רותם כהן ועוז שניידר.

מחיר כרטיס באתר: 40 שקלים. ההכנסות ממכירת הכרטיסים ייתרמו לאחד מן המוסדות ביישוב.

למידע נוסף: www.harmony.smarticket.co.il.