הספורט בחטיבה חוזר לשגרה

כמה שחיכו לימים האלה בחטיבת 'היובל' * לאחר שנה של הפוגה בשל מגפת הקורונה שלא אפשרה לקיים אירועי ספורט בבתי הספר, חזרה בשעה טובה לפעילות אליפות בתי הספר במחוז ירושלים

נבחרות החטיבה נמצאות לאורך שנים בחוד החנית של המחוז בתחרויות הספורט בכלל ובענף הכדורסל בפרט.

לפני כחודש, גיבש איתן בן אליעזר, אחראי נבחרות הכדורסל ביישוב ורכז שכבת ט' בחטיבת 'היובל', את הנבחרות השונות בכיתות ז'-ט'. פרויקט הכדורסל בכל היישוב מייצר שיתוף פעולה מדהים בין בתי הספר, הפועל ירושלים והמועצה המקומית מבשרת ציון בראשותם של ראש המועצה יורם שמעון ומנהל אגף החינוך יהורם לוי.

האימונים החלו ברגע שנכנסו ההקלות ולאט לאט הגבירו את הקצב לקראת האליפות שנפתחה השבוע. "אנחנו מאוד מתרגשים ומצפים לזה. קיימת מסורת ארוכת שנים בבתי הספר ביישוב – החל מן היסודי ועד לתיכון. הספורט מאוד חשוב לכל הצוות החינוכי, ההנהלה וחברי המועצה. התלמידים, שהם העיקר, חיכו בקוצר רוח לאליפות והתאמנו מאוד ברצינות", סיפר לנו השבוע איתן בן אליעזר.

אליפות המחוז כוללת את כל בתי הספר מירושלים והסביבה (לרבות מודיעין-מכבים-רעות), כאשר רגע השיא של האליפות הוא הגמר במלחה, שנראה שעקב ההקלות האחרונות של הקורונה יתקיים כמו תמיד לעיניהם של כל תלמידי חטיבת 'היובל'.

השבוע נפתחה אליפות בתי הספר של כיתות ט', כאשר נבחרת שכבה ט' החזקה של החטיבה ניצחה בהפרש ניכר את בתי הספר היוקרתיים מירושלים 'זיו' ו'הימלפרב'. במשחק הראשון של האליפות פגשו שחקני כיתה ט' את בית הספר 'זיו' ועם הגנה אגרסיבית ולחימה בלתי מתפשרת עלו ליתרון מהיר של 14:2 ובהמשך של 22:4 עד לסיום עם ניצחון בפער מרשים – 63:29. במשחק השני, שנערך מיד לאחר מכן, נגד בית הספר 'הימלפרב', הפתיחה כבר הייתה שונה. שחקני 'הימלפרב' פתחו חזק ולא נתנו לשחקנים של בן אליעזר לברוח. אחרי הרבע הראשון התוצאה הייתה 14:11 לחטיבת 'היובל'. לרבע השני עלו שחקני 'היובל' כבר אחרת ועם הגנה חזקה מאוד שהביאה ריצה של 14:0. מכאן האדומים מירושלים כבר לא יכלו לחזור והפער רק הלך וגדל. בסיום – 68:39 לחטיבת 'היובל'.

איתן בן אליעזר: "אני מאוד שמח בשביל השחקנים. הם חיכו לרגע הזה המון זמן ולמרות ההתרגשות הגדולה הם ידעו להביא את היכולת הגבוהה שלהם לידי ביטוי. זה לא פשוט לשחק לעיני מרבית מתלמידי השכבה, אך הם ידעו להתרכז במשחק ולנצח. הנבחרת שלנו מאוד מגובשת וחזקה ואני בטוח שנזכה לניצחונות נוספים ובכך נביא גאווה ליישוב".