"הספר מסביליה"

תזמורת האופרה הקאמרית מאשדוד תארח את האופרה המפורסמת מאת ג'ואקינו רוסיני

תזמורת האופרה הקאמרית מאשדוד, בניצוחו של פאולו ספדרו, אשר הגיע מתיאטרון 'לה סקאלה' שבמילנו במיוחד לניצוח באופרה, מארחת את האופרה "הספר מסביליה" שהלחין ג'ואקינו רוסיני. להפקה מצטרף הבמאי דניאל דמיטרייב מבית האופרה של קרסנויארסק.

ההופעות תתקיימנה ב-14.12 במשכן לאמנויות הבמה אשדוד וב-16.12 באולם ימק"א בירושלים. שתי ההופעות תתחלנה בשעה 20:30.

היצירה "הספר מסביליה" מבוססת על קומדיה שחיבר המחזאי הצרפתי פייר בומרשה ועלתה כמחזה לראשונה בשנת 1775. את האופרה הלחין ג'ואקינו רוסיני במאה ה-19. האופרה הוצגה כאופרה לראשונה בשנת 1816 בתיאטרון 'ארגנטינה' שברומא וזכתה להיות אופרה אהובה ברחבי העולם בשל הלהיטים הרבים וכמובן האריות המוכרות והזכורות.

עלילת האופרה: הדוקטור ברטולו הזקן רוצה לשאת לאישה את רוזינה המוחזקת בביתו של ברטולו האפוטרופוס, אך רוזינה רוצה להינשא לרוזן הצעיר אלמוויוה שמאוהב בה. לזוג המאוהב עוזר הספר והמשרת של הרוזן, פיגארו, אשר מצליח לסכל את תכניותיהם של ברטולו ועוזרו דון באזיל. פרט להיותה קומדיה משעשעת, בעלילה ישנם גם יסודות של ביקורת חברתית על שרירות לב השלטון ואי שוויון בין המעמדות בחברה.

משתתפים (בסוגיים: התפקיד באופרה): סטפונס זוניס, בריטון, סולן האופרה הלאומית של ליטא (פיגארו); יוליה צ'רסקאיה, אלט, רוסיה (רוזינה); מוניקה שוורץ, מצו סופרן (רוזינה); ג'יווסון ברגר, טנור, ארצות הברית (הרוזן אלמוויוה); ג'אקוב באומן, בס, ארצות הברית (דוקטור ברטולו); רבקה פלק, סופרן (ברטה), אליסה ראיסקאיה, סופרן, תיאטרון סץ ברוסיה (ברטה); דניס סדוב, בס (דון בסיליו); אסף ארצי, בס (פיורלו).