העובדים המאיימים

צילום ארכיון
צילום ארכיון
שני עובדי ניקיון של המועצה שהתבטאו באופן כלפי תושבים – הושעו מתפקידם * בסוף השבוע האחרון סגרה המשטרה את התיק, אך במקביל מתקיים הליך משמעתי בבית הדין למשמעת של הרשויות המקומיות

למערכת 'זמן מבשרת' נודע על אלימות מילולית מצד עובדי מועצה כלפי תושבים. לדברי תושב ששוחח עם 'זמן מבשרת', אחד מהם אף אמר לתושב "איטבח אל יהוד". לדבריו, נעשתה פנייה למועצה בעניין.

במועצה המקומית מבשרת ציון אימתו את דבר המקרה ומשם נמסר בתגובה: "לפני מספר חודשים, התקבלה תלונה מצד משפחה ביישוב, לפיה שני עובדי טיאוט רחובות בשירות המועצה – האחד עובד קבלן והשני עובד המועצה – התבטאו כלפיהם בצורה מאיימת ומגדפת. מיד כשהתקבלה התלונה במועצה, הגיש אחראי התברואה במועצה תלונה במשטרת ישראל ולאחריה נפתחה חקירת משטרה בנושא. בעקבות זאת, פעלה המועצה להפסקת עבודתו של עובד הקבלן בשירותה לאלתר. בד בבד, נקטה המועצה כנגד עובד המועצה, שהתבטא כאמור בהליכי השעיה, זאת במסגרת הליך משמעתי שבו נקטה בהתאם להוראות הדין. החלטת ההשעיה הנ"ל התקבלה לאחר שימוע שנערך לעובד ואף זאת בהתאם לכללים הקבועים בדין ובפסיקה המשפטית. בהמשך לכך, הגישה המועצה כנגד העובד תובענה משמעתית לבית הדין למשמעת של הרשויות המקומיות, המתבררת בימים אלה. דינו של העובד בעקבות ההתבטאויות המיוחסות לו ייגזר בהליך זה. המועצה תמשיך ותפעל למול עובדיה ולמול כל נותני השירותים שלה מתוך אכפתיות, דאגה הגינות וסובלנות, אך לא תאפשר התנהגות פסולה של עובדים ונותני שירותים, ובכלל זאת התבטאויות מסיתות ופוגעניות מצדם. אין מקום להתנהגות זו מצד כל אדם, קל וחומר מצד עובדי ציבור. המועצה תפעל במקרים מהסוג הזה במלוא חומרת הדין במסגרת החוק".

כאמור, אחד העובדים הוא עובד של המועצה והשני עובד קבלן. בעניינו של עובד המועצה מסר שמעון בוזגלו, יו"ר ועד העובדים: "הייתה תלונה של מישהו בנושא והעובד הושעה. אותו עובד טען שלא היה דבר כזה ואין לו מושג מה רוצים ממנו. מנהל התברואה הגיש בנושא תלונה במשטרה אך לפי הידוע לי, הוא שוחרר בהמשך".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "חקירת המקרה נפתחה מיד עם הגשת תלונה לפני מספר חודשים ובמסגרתה נעצר החשוד לחקירה ובוצעו מגוון פעולות נוספות. לאחר בחינת מכלול הממצאים, הורה הממונה על החקירה על סגירת התיק".