העתיד כבר כאן

התזמורת הסימפונית ירושלים בקונצרט חגיגי עם סולני ירושלים הצעירים לציון יום ירושלים

לכבוד יום ירושלים, בחרה התזמורת הסימפונית ירושלים להצדיע לדור הבא של הנגנים בקונצרט מיוחד שיתקיים בשיתוף פעולה עם אקדמיות למוזיקה מהבולטות בעיר: הקונסרבטוריון שליד האקדמיה ירושלים והקונסרבטוריון 'הסדנה' ירושלים. על הקונצרט ינצח המאסטרו גיא פדר וינוגנו יצירות מאת בטהובן, סן-סנס, מיו, פרנק, אלן סילבסטרי, אנדרה ויינן ופרנץ קרומר.

סולני ירושלים הצעירים שנבחרו לנגן הם: נויה נעם טל (פסנתר, הקונסרבטוריון שליד האקדמיה ירושלים), אסף קדם (פסנתר, קונסרבטוריון 'הסדנה' ירושלים), נעה מויאל (כינור, קונסרבטוריון 'הסדנה' ירושלים), מעיין וגנר (סקסופון, הקונסרבטוריון שליד האקדמיה ירושלים), גבריאל כץ (קלרינט, הקונסרבטוריון שליד האקדמיה ירושלים) ואהרון נעם הפטר (סקסופון, קונסרבטוריון 'הסדנה' ירושלים).

גבריאל כץ, שינגן בפעם הראשונה סולו עם תזמורת, מספר: "אני מאוד מתרגש לקראת הקונצרט. זו הגשמת חלום עבורי לנגן עם התזמורת הסימפונית ירושלים. זה כבוד גדול שסומכים עלינו בגיל צעיר". גבריאל הגיע מבית של מוזיקה. הוא החל לנגן כבר בכיתה ד' כאשר אמר להוריו שהוא רוצה לנגן בקלרינט בהשראת דמות מסדרת טלוויזיה, למד באקדמיה למוזיקה בירושלים ועבר לקונסרבטוריון שליד האקדמיה ירושלים, שם למד יותר על מוזיקה קלאסית. ומה החלום? "להיות אנתרופולוג פלילי בבוקר ונגן בתזמורת בלילה".

אהרון נעם הפטר, נגן צעיר נוסף שישתתף בקונצרט: "אני מאוד מתרגש שבחרו בי לנגן עם התזמורת הסימפונית ירושלים". גם אצלו מגיעים החיבור למוזיקה והכישרון מהבית. סבתו הייתה מורה למוזיקה בניו-יורק, אימו מנגנת בחליל צד ובגיטרה וכל ארבעת אחיו ואחותו מנגנים גם הם. "כשבישרו לי שנבחרתי לנגן עם התזמורת, עברה בי מחשבה שזה לא אמתי. אני עדיין מעכל תוך כדי שאני מתאמן על היצירה מידי יום. אומנם הופעתי בעבר ואף זכיתי במקום השני בתחרות כאשר הגמר היה מול קהל, אולם זו פעם ראשונה שתלווה אותי תזמורת וזה כבוד ענק. אני מאוד אוהב לנגן והמוסיקה ללא ספק תלווה אותי לאורך כל החיים".

ברק יבין, המנהל של הקונסרבטוריון שליד האקדמיה ירושלים: "מדובר בקונצרט קסום של דור העתיד שבו ינגן כל אחד מהסולנים הצעירים הבולטים והמוכשרים פרק מקונצ'רטו ביחד עם הסימפונית ירושלים. ללא ספק זו גאווה גדולה בכלל ולעיר בפרט".

עופר אמסלם, מנכ"ל התזמורת הסימפונית ירושלים: "כבוד גדול לשתף פעולה עם סולנים צעירים ומחוננים ברמה כזו. אני מזמין את כולם לחגוג את יום שחרור ירושלים עם מוזיקה נפלאה וכישרונות מקומיים".

יום שלישי, 24.5, 20:00, אולם הנרי קראון, תיאטרון ירושלים.

לפרטים והזמנות www.jso.co.il.