הפאב הקהילתי: תכנית ההקמה

ראש המועצה הציג לציבור את התכנית האדריכלית להקת 'ציונה', הפאב הקהילתי הראשון ביישוב * העבודות יחלו בחודשים הקרובים

לפני כחמישה חודשים (גיליון 1000, 21.1), דווח מעל דפים אלה על יוזמת תושבים להקמת פאב קהילתי ראשון ביישוב ושמו 'ציונה'. העבודה על התכניות יצאה לדרך ובתחילת החודש הקודם הוצגו התכניות בישיבת המליאה. תב"ר בסך של 150 אלף שקלים הוקדש להקמת הפאב הקהילתי, יוזמה שקידמו אותה לא פחות מ-27 תושבים בהובלתה של חברת המועצה לשעבר הילה שביב.

הילה שביב אמרה אז בישיבה: "יזמנו את הקמת המקום הזה מתוך חשיבה של גיבוש קהילתי. ראינו את זה בתקופת הקורונה ואת החלל שהורגש בנושא. פאב קהילתי יספק את הצרכים הללו. זה לא מקום למטרת רווח כספי, מה גם שהניהול התקציבי יתבצע על ידי המועצה והתפעול יהיה על ידי מתנדבים".

ביום שישי האחרון שיתף ראש המועצה בדף הפייסבוק שלו את התושבים בתכניות להקמת 'ציונה'. בהודעתו כתב: "בימים אלה קורם עור וגידים פרויקט תרבותי-חברתי ראשון מסוגו במבשרת ציון – פאב קהילתי חברתי ושמו 'ציונה'. הפאב הקהילתי המתוכנן הוא תולדה של שיתוף פעולה יוצא דופן מצד קבוצת תושבים שפעלו בהתנדבות והשקיעו זמן רב, מחשבה ותכנון אדריכלי ראשוני. הפאב הקהילתי יפעל שלושה ימים בשבוע וישרת את כלל התושבים – מבני נוער ועד למבוגרים – ויתקיימו בו פעילויות חברתיות רבות ומגוונות להעשרת חיי התרבות והפנאי. הפאב הקהילתי יפעל באולם בית האמפי. לצורך הקמתו אישרה מליאת המועצה תקציב של 150 אלף שקלים והעבודות יחלו בחודשים הקרובים. תודות לקבוצת התושבים הגדולה שיזמה והובילה את הרעיון – הילה שביב, ארנון תורן, מעצבת הפנים רונית פלטי שהכינה את התכנית האדריכלית ועוד רבים וטובים".