הפוגה מוזיקלית

צילום: David Vinokor
צילום: David Vinokor
התזמורת הסימפונית ירושלים מזמינה את משפחות המפונים ותושבי ירושלים לקחת הפסקה, לנשום ולהתנחם בקונצרטים ללא תשלום


בימים קשים אלו, הסימפונית ירושלים ממשיכה בפרויקט מחמם הלב שלהם ומקיימת קונצרט נוסף עבור מפוני עוטף עזה, מפוני הצפון ותושבי ירושלים, ללא תשלום ובהרשמה מראש.

קונצרט זה מצטרף לרשימת קונצרטים קודמים שהתקיימו לאורך הלחימה וזכו לנוכחות מקסימלית ולהצלחה גדולה. בשבוע שעבר, התקיים קונצרט "תפילה לישראל", קונצרט מיוחד לשובם של חיילינו בשלום ולהשבת החטופים והנעדרים, בהשתתפות מיטב זמרי ישראל.

ביום שישי הקרוב 17.11, בשעה 11:30, יתקיים הקונצרט לכל המשפחה "אוויר לנשימה…", עם המנצח רוני פורת ועם הזמר עודד טמסוט. בקונצרט ינגנו שוברט, בטהובן, רוול, מסקני, דביסי ואפילו שירים של הביטלס. הקונצרט יתקיים באולם הנרי בראון בתיאטרון ירושלים.

הסימפונית ירושלים מזמינה את האורחים לעצור, לנשום ולהקשיב לכמה מהיצירות הטובות והמנחמות ביותר בהיסטוריה, בקונצרט מרפא שיאפשר לאורחים לנדוד לשעה למקום אחר.

איריס חיים אימו של יותם, אחד החטופים מכפר עזה, שיתפה בקונצרט "תפילה לישראל": "כבר מהצלילים הראשונים הלב שלי מאוד מתרחב" היא מספרת, "אני מאמינה שיותם שומע עכשיו את המוזיקה של התזמורת, ושכל אחד מהנגנים מנגן מהלב והנגינה שלו מגיעה לתוך עזה, לתוך המנהרות או איפה שהם לא נמצאים, והאנרגיה החיובית הזאת של הנגינה, שאנחנו בוחרים להיות בה ולא במלחמות כמו האויבים שלנו, משם יבוא הריפוי שלנו כעם".