הפוליטיקה ניצחה, אנחנו הפסדנו

חוסר עניין לציבור, בקושי יש תור. קלפי במבשרת ציון בבחירות האחרונות
חוסר עניין לציבור, בקושי יש תור. קלפי במבשרת ציון בבחירות האחרונות
מחאה חברתית: לא הולכים להצביע בפעם החמישית * איפה האומץ של הפוליטיקאים לקבל החלטה משותפת על שינוי השיטה?

כן, כולם ניצחו – הימין, השמאל, החרדים והערבים – רק אנחנו, הציבור, הפסדנו בענק. ארבע מערכות בחירות, כסף שנשפך כמים לשום מקום, אולפני טלוויזיה עם פרשנים אשר מקשקשים את עצמם לדעת, נשיא מנותק שלא מסוגל לקבל החלטות קשות ולהגיד "עד כאן" – כולם מסתתרים מאחורי יועצים משפטיים שרועדים להם הרגליים לפני קבלת החלטות.

איפה נמצא האיש הזה שיצעק ש"השיטה פשטה את הרגל"? זה פשוט לא עובד, לא מגיעים לכלום. איפה האומץ של הפוליטיקאים לקבל החלטה משותפת על שינוי השיטה?

אנחנו, הציבור המפולג, משמש ככלי משחק בידי אנשים אשר יושבים בכנסת ודואגים לעצמם. השליחות עבורנו אינה מספיק חשובה להם. רק מחאה חברתית ענקית של כולנו – ימין, שמאל, ערבים וחרדים – תגרום להם להבין שנמאס לנו, לא רוצים יותר להשתתף בטירוף הזה, לא רוצים לעבוד קשה ולשלם מסים לטובת הגחמות שלכם. אנחנו מבקשים לגדל את ילדינו במקום שיש להם עתיד לקנות בית, להקים משפחה ולמצוא פרנסה טובה. זה לא הכסף שלכם, זה הכסף שלנו וזו המדינה שלנו.

120 חברי כנסת זוכים במשך שנתיים למשכורת ולתנאים בלתי מוצדקים, אוכלים מסיר הבשר, מרוקנים את הקופה הציבורית ורואים רק את עצמם. חברים, תחזירו את מה שלקחתם מהעם.

אני משוכנע שלא ירחק היום שבו הציבור ייצא לרחובות. לפתע תראו מפגינים ללא שילוט פוליטי – רק עם שילוט חברתי נגד כל הפוליטיקאים. מחאה חברתית שהפעם פוליטיקאים לא יוכלו לתפוס עליה טרמפ, גם לא טרמפ עתידי כפי שנעשה במחאות השנים האחרונות.

כותרת המחאה: "נמאס לנו". המטרה: לשנות את השיטה. אין יותר הצדקה למפלגות קטנות. מתחת לחמישה עשר מנדטים אין מעבר לכנסת ישראל פלוס בחירה ישירה לראשות הממשלה.

כלי התקשורת בישראל ממשיכים בפילוג ובשנאה, מלבים את כולם נגד כולם, העיקר הרייטינג והרווח הכלכלי. ככל שצועקים יותר באולפנים,  ככל שהשפה נמוכה יותר , כך יותר טוב, העיקר להחתים אותם שלא יישבו אחד עם השני ולגרום לחרמות. רק כך יהיו יותר חדשות צהובות שלא יובילו לדבר, רק להמשך הקשקשת באולפני הערוצים המסחריים.

לטובת מחאה חברתית ללא שיוך פוליטי, צריכים לקום מנהיגים מהעולם העסקי למימון מחאה נקייה מפוליטיקה, רצון אמתי לחיים טובים יותר למען כל האזרחים, מחאה נגד השיטה, מחאה נגד הפוליטיקה בישראל. בעולם מתבוננים בנעשה כאן אצלנו ולא מצליחים להבין איך 'אומת הסטארט-אפ' לא מסוגלת לקבל החלטה במגרש הפוליטי.

האם הטור שלי כאן בעיתון מקומי יהיה הוצאת קיטור או לחילופין מישהי או מישהו ירימו את הכפפה, ייקחו את הרעיון שלי ויהפכו אותו למציאות תוך שמירה קפדנית שזו המחאה של כולנו? נמאס לנו. המצב דורש שינוי דחוף.

אנו במלחמת התשה. נמאס לציבור לצאת ולהצביע . זה החל אצל מצביעי הימין ומצביעי המגזר הערבי ויגיע גם למצביעי השמאל ומצביעי המגזר הדתי. לא יהיו יותר לפוליטיקאים בישראל סיבות וטענות להוציא אותנו לבחור. איבדנו את האמון בהבטחות שלהם. האמת, עייפנו מהדרך שלכם.

אנחנו – משלמי המיסים, משרתי המילואים, הורים השולחים את ילדיהם לצבא וחיים כאן את חיינו – לא רוצים להיות חלק מהמשחק שלכם. לא רוצים לפסול את החרדים,  לא רוצים לפסול את ערביי ארץ ישראל, לא רוצים לפסול נשים, גברים, להט"בים וכל אדם באשר הוא אדם.

אנו מבקשים לכתוב חוקה, אמנה חברתית. כולנו כאן כדי לחיות. אפשר וצריך לבחור במדינה דמוקרטית אך במצב הקיים לא ניתן להפעיל את השיטה. רוצים לחיות כאן יחד. רוצים שלטון שיעבוד עבור כולנו.