הפרס הגדול

היום נערך הטקס שבו הוענקו פרסי חינוך לרשויות מקומיות, ביניהן המועצה האזורית מטה יהודה, שעבורה מדובר בזכיית בכורה

היום (שלישי, 31.5), נערך בבנייני האומה בירושלים טקס פרס החינוך לרשויות, מוסדות, מנהלות ומנהלים פורצי דרך לשנת הלימודים תשפ"ב מטעם משרד החינוך.

הטקס נערך בנוכחות נציגים מכל הרשויות וצוותי החינוך שזכו בפרסים, במעמד שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון; מנכל"ית משרד החינוך, דלית שטאובר; יו"ר ועדת הפרס ומנהלת המינהל הפדגוגי במשרד החינוך, אינה זלצמן; מנהלי מחוזות ובכירים נוספים.

מנימוקי הוועדה על הענקת הפרס למועצה האזורית מטה יהודה: "המועצה מקבלת את פרס החינוך על קיום שיתופי פעולה בתוכניות ערכיות וחברתיות וחיזוק החיים המשותפים בקרב הקהילות השונות והמגוונות במועצה. המועצה שוקדת על קידום חדשנות חינוכית במוסדות החינוך באמצעות חיזוק הקשר של התלמידים על החי והצומח, כמו גם טיפוח המורשת של המועצה, שנשענת על ההיסטוריה של מדינת ישראל. המועצה דואגת לצרכים של האוכלוסיות המיוחדות בתוכה ולפיתוח מסגרות ייחודיות שנותנות מענה לתלמידים מצטיינים, קידום תוכניות לצמצום פערים לימודיים ומניעת נשירה. על כל אלה ועוד מקבלת המועצה את פרס החינוך".

ראש המועצה ניב ויזל: "זה ערב מרגש מאוד עבור מטה יהודה. משרד החינוך, מחוז ירושלים במשרד החינוך, שרת החינוך ואנשי ועדת הפרס רואים ומביעים הכרה והערכה רבה לעבודה הקשה והחשובה של המועצה בתחום החינוך. ההחלטה להשקיע בחינוך ולשים אותו במרכז סדר יומה של המועצה נשא פרי והצלחנו להוביל את המועצה לפסגות חדשות, תוך ראיית המרקם החברתי והמגוון הקהילתי של מטה יהודה. אני מבקש להודות לתלמידות ולתלמידים, למורות ולמורים, למנהלות ולמנהלים, לגננות ולכל צוותי החינוך וההוראה המסורים במועצה. בנוסף, אני רוצה להודות לניב בר גיא, ראש מינהל החינוך, לצוותו ולשאר האגפים שמשקיעים לילות כימים לקידום מערכת החינוך של מטה יהודה. זכינו באנשי החינוך הטובים ביותר. אני גאה בכן ובכם וגאה להוביל את המועצה להישגים אלה – כי חינוך זה בטבע שלנו".