הפתעות בתיאטרון הקרון

מבחר הצגות ותיאטרוני סיפור באמצע השבוע ובשבתות באולמות ובחללים החדשים של התיאטרון שבגן הפעמון בירושלים

תיאטרון הקרון חוגג ארבעים שנות פעילות ומתחיל עשור חדש במתיחת פנים עכשווית, מקרון רכבת קטן לבית חדש, מרכז תרבות מקצועי לילדים, עם שני אולמות, חדרי סדנאות, תערוכות, מיצגים, חוגים והכשרות. הבית החדש נמצא בגן הפעמון בתוך מרחבי הדשא, צמוד לסקייט-פארק ולשאר מתקני הספורט שגן הפעמון מציע.

התיאטרון מציג מגוון הצגות ופעילויות תרבות לילדים, ששמות דגש על תרבות איכותית לילד ועל בינתחומיות של  האומנויות השונות. הילדים וההורים שיבואו לבית החדש, ייהנו מחוויה רב גילאית שתציע להם צפייה בהצגה, שוטטות תיאטרונית במרחב הגן, משחקייה, סדנאות יצירה, חוגים שונים, הופעות חוץ ובית קפה.

ביניים: האירועים הקרובים

טיול בגינה בהשראת הסיפור חנן הגנן: סיפורו של גנן ששמו חנן, אשר זורע באדמה זרע קטן. הזרע נובט והופך לאילן, אך אין זה אילן רגיל כלל וכלל, זהו אילן של פלאים שיחולל התרחשויות ודברים מפתיעים. הסיפור מועבר באמצעות משחק דרמטי, תיאטרון בובות, והפעלת הילדים. לגילאי שנתיים ומעלה. שני, 17.1, 16:30. מחיר כרטיס: 25 שקלים.

מוסטאש החתול: כמה חיות מסתתרות בתוך עיגול? סיפור על מוסטאש החתול שגר בתוך עיגול ויש לו את השפם המיוחד בעולם. למוסטאש שתי חברות, האחת מאכילה ודואגת והשנייה מקנאה גם היא כמו חתול, רוצה בעצמה ליטוף וטיפול. והשפם – מחליף צורות ללא סוף, הופך לזנב של עכבר או לבננה של קוף. נצא למסע בעקבותיו ונגלה שהחברות עולה על כל שפם. מופע בינתחומי שמשלב אומנות פלסטית ותיאטרון מחול. לגילאי 3-7. שלישי, 18.1, 17:00. מחיר כרטיס: 55 שקלים.

הוגו שלי: המחזה מבוסס על סיפור חייו של ז'ק קנו, לזכרם של פרנסואה ומריה קנופס והכומר יאן ברויאן מבלגיה, חסידי אומות העולם. לנועה ממש אין חשק לעשות עבודת שורשים. יש לה דברים הרבה יותר מעניינים לעשות. וחוץ מזה, לכל הילדים יש סבים וסבתות שיש להם סיפורי גבורה מרשימים, ורק סבא שלה – לא חלוץ, לא לוחם ולא גיבור. לאט ובעדינות, בעזרת פסלי עץ ייחודיים, צללים, מוסיקה חיה ואפילו הומור, חושף סבא הוגו את הסיפור שלו בפני נועה. סיפור אנושי סוחף על תקופה שבה השתולל הרוע בעולם ועל הטוב הטמון בבני האדם. ההצגה מלווה בבובות מגולפות בעץ, צלליות, שירים וסיפור אנושי על אהבה, אומץ ורק אנשים טובים. יצירתה של רונית קנו. לבני 7 ומעלה. שבת, 22.1, 11:00. מחיר כרטיס: 55 שקלים.

יום מיוחד במינו – תיאטרון סיפור: אימא מבטיחה לפילפילון שהיום יהיה יום מיוחד במינו. אבל למה דווקא ביום הזה כולם עסוקים ולא מוכנים לשחק אתו? סיפור יום הולדת שמסופר באמצעות תיאטרון חפצים, קופיף שובב ומפוחית. לגילאי שנתיים ומעלה. שני, 24.1, 16:30. מחיר כרטיס: 25 שקלים.

תהיה בריא מוריס מגי (גרסה באנגלית): עיבוד לסיפור מאת פיליפ ס. סטיד ואיורים מאת ארין א. סטיד. מוריס הוא איש קטן שמתגורר בארגז כלים בבית מלאכה. בכל בוקר הוא נוסע לעבודה בגן החיות ופוגש את חבריו הטובים: הפיל הגמיש, הצב הזריז, הקרנף המצונן, הפינגווין שמדבר פינגווינית והינשוף שפוחד מהחושך. כשמוריס מגיע, מתעורר גן החיות לחיים: מוריס בודק, מחבק, משחק וצוחק, מעודד ומודד, מקלח ומקנח (את האף) וגם שר שיר ערש על ענף. אבל יום אחד, מוריס לא הגיע לעבודה. החיות המודאגות החליטו לעשות מעשה… סיפור על חברות לא שגרתית בעולם קטנטן ומלא קסם.לגילאי 3 ומעלה. רביעי, 26.1, 17:00, מחיר כרטיס: 55 שקלים.

'ההצגה הכי משעממת בעולם' עם רננה רז בעקבות 'הספר הכי משעמם בעולם' מאת ננה אריאל: ההצגה יוצאת למסע בעקבות השעמום, מושג שהפך לרלוונטי ביותר לילדים ולמבוגרים כאחד. מה זה? האם בכלל יש דבר כזה? ולמה כל כך מפחדים ממנו? מדריך למשתעמם המתחיל: ״אם משהו משעמם לאחר שתי דקות, יש לנסות זאת במשך ארבע. אם עדיין משעמם, נסו שמונה, ואז שש עשרה, ואז שלושים ושתיים וכך הלאה״. לגילאי 5 ומעלה וגם למבוגרים בכל הגילאים. שבת, 29.1, 11:00, מחיר: 65 שקלים.

לרכישת כרטיסים: באתר תיאטרון הקרון www.traintheater.co.il או בטלפון 4524*.