הצופים למען הסביבה

צילום: באדיבות שבט 'יונתן'
צילום: באדיבות שבט 'יונתן'
שבט הצופים המקומי' יונתן' מסכם את פעילות חודש ינואר סביב הערך המרכזי – איכות הסביבה וקיימות

שבט יונתן, שבט הצופים המקומי, פתח החודש במיזם חדש. בכל חודש, יציב השבט לנגד עיניו ויקבע ערך מרכזי. חניכי השבט והשכבה הבוגרת יעברו ויעבירו תכנים בדגש על אותו ערך אשר מלווה את החודש.

בחודש ינואר היה הערך המרכזי איכות והסביבה וקיימות. בחודש האחרון, עברו כל חניכי השבט לפחות פעולה אחת בנושא קיימות ואיכות הסביבה, תוך התייחסות ליערות שנשרפו באזורנו בקיץ האחרון. נוסף על כך, שתלו חניכי כיתות ד'-ה' עשרות שתילים וצמחי תבלין בגינת השבט. הכסף לקניית השתילים וצמחי התבלין הגיע מאנשי היישוב הטובים שתרמו לפרויקט 'יונתן למען היערות'.

לפני שבועיים, לרגל ט״ו בשבט, התקיים הפנינג איכות הסביבה שאותו הרימו החמשושים (שכבת ט׳) מגדוד 'הראל'. בהפנינג פוזרו תחנות שמתמקדות בקיימות, מחזור ושמירה על הסביבה. לסיכום החודש, מיועדת השכבה הבוגרת לצאת להתנדבות בשיתוף קק״ל באזור הסטף.

תמיר מדינה, אחד המרכזים הבוגרים של השבט: ״המיזם החדש מנהיג החדרת תוכן חשוב למערך הפעילות של החניכים בשבט. הדגש הרחב על התכנים הללו חשוב במיוחד אחרי שנתיים שבהן קשה היה לקיים פעילות רציפה בשל המגיפה. חודש הפיילוט של המיזם הוכיח את עצמו ובחודש הקרוב מצפים לנו המון תכנים, פעולות והתנדבויות שקשורות לערך המרכזי של חודש פברואר – קו העוני והרעב העולמי".

משבט 'יונתן' נמסר: "על אף הקשיים שמציבה הקורונה, ממשיך שבט 'יונתן' בעשייתו הרבה והחשובה ועומד בראש החינוך הבלתי פורמלי ביישוב. השבט, שחוגג השנה 40 שנות פעילות, מזמין את כל ילדי היישוב והסביבה לגדול במקום תומך וחם ולחוות חוויות שהם לא יחוו בשום מקום אחר. חודש ינואר היה חודש מוצלח ואנו מקווים שחניכי השבט למדו וקיבלו קצת יותר מידע על החשיבות בשמירה על כדור הארץ. פני השבט כעת מופנות אל חודש פברואר שבו הערך המרכזי הוא קו העוני והרעב העולמי. בואו לגדול אתנו".

שבט יונתן פתוח ושמח לשיתופי פעולה עם גופים וארגונים שמעוניינים בכך. אם אתם מעוניינים בשיתוף פעולה שכזה או שיש לכם הצעה או רעיון שחשוב לכם שנשמע, צרו קשר: 052-8992000 (רומי לאופמן, מרכזת צעירה), 050-2279106 (תמיר מדינה, מרכז בוגר).