'הצילו את כדור הארץ'

תערוכה קבוצתית חדשה מוצגת בימים אלה בגלריית האומנים בקניון 'עופר' שברמת אביב ופתוחה לקהל הרחב

קניון 'עופר' ברמת אביב ממשיך לספק חוויות אומנותיות לקהל הבאים בשעריו והפעם – תערוכה קבוצתית חדשה בשם 'הצילו את כדור הארץ'. התערוכה כוללת שלוש תערוכות של שלושה אומנים שמייצגים מגוון אומנויות. אוצרת: איילת אמוראי–בירן.

מארק בוגנים: מציג בתערוכה הנוכחית סדרת ציורי שמן גדולים שקוראים לשמירה על כדור הארץ וחושפים את האסון והכאב העצום שהוא חש כתוצאה מזיהום האוויר והים. בציורים אחרים, שגם נוגעים בצופה ישר בבטן הרכה, הוא קורא להפסיק את האלימות בכל מופעיה נגד הנשים. בציור אחר, הוא מתאר את ההפגנות בבלפור בעת משבר הקורונה. ציורים נוספים שלו שמוצגים בתערוכה, עוסקים בנשיות על מופעיה השונים והם מביעים סוג של אהבה והערצה למין הנשי. הציורים של בוגנים צבעוניים מאוד ובעלי חומריות עזה.

שיר בק: בתערוכה שלה ניתן לראות את ציוריה המופשטים המבטאים הומאז' לנופי העיר אילת שבה היא חיה ומביעים את אהבתה ואת התפעלותה מהמפגש הקסום בין הים ובין המדבר, בין הכחול העמוק ובין ההרים החומים/כתומים על כל גווניהם. היא מציירת עם בדים, מכחולים ושפכטלים בטכניקות שונות.

בלהה פרבר: תערוכה של שתי סדרות. האחת עוסקת בתיקים ובמזוודות שנראים כעור אמיתי ושנעשים בעבודת יד ונצבעים בצבעים קרים. היא יוצרת אותם בחימר אך נותנת להם את הגמישות במראה למרות החומר המוצק. הסדרה השנייה שנקראת 'שבעת החטאים', עוסקת בשבעה חטאים שלבן אדם אסור לחטוא: עצלנות, גרגרנות, חמדנות, כעס, גאווה, קנאה ותאוות בשרים. הייצוג שלהם הוא בצורת ליצנים שכל אחד מהם מייצג חטא אחר. הניגוד בין ליצן, דמות מבדרת ומצחיקה, לבין תיאור החטאים האיומים – יוצר מתח ודרמה ביצירה.

התערוכה פתוחה לקהל הרחב והיא תוצג על הקיר החיצוני של הקניון שפונה לרחוב איינשטיין בין 'ארקפה' ל'גרנד קפה' עד ה-13.2 בכל שעות היממה. אירוע השקה חגיגי ייערך בקניון ביום חמישי (27.1, 19:30. בהתאם להנחיות משרד הבריאות) ברחבה בחוץ אחרי 'ארקפה'. הכניסה חופשית.