החשד: הציתו רכב והשליכו רימון לחצר

צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
הציתו את רכבו והשליכו רימון לעבר חצר ביתו: שלושה חשודים נעצרו על ידי בלשי היחידה המרכזית ובימים אלו הושלמה חקירתם. מחר צפויה הפרקליטות להגיש נגדם כתב אישום

מאבק המשטרה והיחידה המרכזית של מחוז ירושלים בפרט, נמשך כל העת. לאחרונה, עצרו בלשי ימ"ר ירושלים שלושה חשודים תושבי ירושלים והאזור בחשד למעורבותם במקרה אלימות במהלכו הושלך רימון לעבר חצר בית והוצת רכבו של תושב מבשרת ציון, זאת להערכת המשטרה על רקע סכסוך פלילי. בימים אלו הושלמה מלאכת החקירה בעניינם ומחר, צפויה הפרקליטות להגיש את כתב האישום נגדם.

בתאריך 21.11.23 בשעות הערב, התקבל דיווח למשטרה על הצתת רכב ורימון שהושלך לעבר חצר בית ביישוב הסמוך לירושלים. בעקבות המקרה ותוך שהוזעקו למקום כוחות המשטרה ביניהם שוטרי הזיהוי הפלילי שאספו ממצאים ונפתחה חקירה שהוטלה על היחידה המרכזית.

במסגרת החקירה הסמויה שהתנהלה, נקשרו שמותיהם של שלושה חשודים, מהם שניים תושבי העיר ירושלים והאחר תושב אחד מיישובי מועצה אזורית מטה יהודה, בשנות ה-20 לחייהם.

כבר בתאריך 11.12.23 נעצר אחד מהחשודים על ידי בלשי הימ"ר והועבר לחקירה ביחידה המרכזית ובהמשך לכך, בתאריך 14.12.23 נעצרו שני שותפיו הנוספים למעשים המיוחסים להם והחקירה הפכה בשלב זה גלויה.

מחקירתם עלה כי השלושה הגיעו בשעות הערב כאמור, עם רכבו של אחד מהם שעל פי ממצאי החקירה הוא זה שהביא עמו את בקבוק החומר הדליק שבאמצעותו הוצת לאחר מכן הרכב של הקורבן. בהגיעם אל סמוך לבית בעליו של הרכב שהוצת, יצאו שניים מהחשודים מרכבם, ניגשו לעבר הרכב ואחד מהחשודים הצית את הרכב באמצעות חומר דליק ואילו חברו לפשע, השליך את הרימון לעבר חצר בית הקורבן.

מיד לאחר מכן, נמלטו החשודים מהמקום ובחקירתם אף עלה כי בעת הימלטותם מהמקום, החליפו את בגדיהם ועשו כל שבידם על מנת להעלים ראיות העלולות לקשור אותם למעשה.

מעצרם של השלושה הוארך מעת לעת לבקשת נציגי היחידה המרכזית של מחוז ירושלים בבית המשפט ומלאכת החקירה התקדמה בהתאם, תוך ביסוס מארג הראיות שהבשיל בימים אלו לכדי הצהרת תובע שהוגשה מטעם הפרקליטות על הכוונה להגיש נגדם כתב אישום. מעצרם של החשודים הוארך ביום חמישי האחרון ב-5 ימים נוספים, עד לתאריך 1.1.24, לטובת כך.

משטרת ישראל תמשיך לפעול באופן גלוי וסמוי כנגד אירועי אלימות המסכנים בין היתר את שלום וביטחון הציבור, תוך מאמץ לאיתורם ומעצרם של מעורבים בכך, מיצוי הפעולות הנדרשות במטרה להגיע לחקר האמת והבאתם לדין בהתאם לממצאי פעולות המשטרה בעניינם.