הצלחה ליריד המדעים

צילום: באדיבות המועצה
צילום: באדיבות המועצה
באירוע השתתפו נציגים מכל בתי הספר של המועצה * ראש המועצה התרשם מאוד מהעבודה של תלמידי עין ראפה ועין נקובא

היום (שלישי, 24.5), התקיים יריד המדעים של מטה יהודה זו השנה השמינית. היריד אירח את נציגי בתי הספר מכיתות ו' מכל רחבי המועצה. בין המשתתפים ניתן היה למצוא תלמידות ותלמידים מבתי הספר במועצה, מורים ומורות, מנהלים, מנהלות ועובדי מינהל החינוך במועצה.

התלמידות והתלמידים, שעוסקים בכל השנה בשאלות חקר ובפתרון בעיות טכנולוגיות, הציגו את עבודתם ביריד ונתנו הסברים על העבודות, מה שאלות החקר ומה הפתרונות שהם מציעים בתחומים שונים. בין העבודות ניתן היה לראות עבודת חקר בנושא איכות סביבה וקיימות, טכנולוגית מזון ועוד.

אחת העבודות שהוצגו הייתה של תלמידי בית הספר עין נקובא עין ראפה, שחקרו את השפעת כיסויי קרקע שונים הקיימים בבית הספר על פליטה של קרינת אינפרה אדום. ראש המועצה ניב ויזל התרשם מהממצאים שלהם שהצביעו על רמות קרינה גבוהות ממשטחים שונים, והזמין אותם להיפגש עם נציגי המועצה ולהציג בפניהם את הממצאים שאליהם הגיעו לטובת למידה של המועצה.

ראש המועצה: "רואים את ההשקעה בדור העתיד והלב מתמלא בגאווה. הלוואי ומפה ייצאו הממציאים הבאים של ישראל. אני רואה חשיבות רבה לעודד תלמידות ותלמידים ללמוד את תחומי הטכנולוגיה והמדעים. רק השבוע התבשרנו על זכיית המועצה בפרס החינוך הארצי. כשרואים את התלמידות והתלמידים שלנו, מבינים מיד מה הסיבה – חינוך זה בטבע שלנו".