הצלחה לפסטיבל הקובה

האירוע המסורתי הוקדם בשל ביקור נשיא ארצות הברית בישראל * ראש המועצה: "זה אירוע הדגל שלנו ונועד לקרב בין קשת התרבויות בישראל"

אתמול (שלישי, 12.7), התקיים ביישוב 'פסטיבל הקובה' המסורתי שארגנה המועצה בניצוחו של מנהל מחלקת התרבות, חנן כהן. זה המקום לציין כי הוא תוכנן להתקיים ביום רביעי (13.7), אך בשל שיבושי התנועה הצפויים באזור בשל ביקורו של נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן, הוקדם האירוע ביום אחד. את האירוע כיבוד בנוכחותם ראש המועצה יורם שמעון ויו"ר הכנסת מיקי לוי שהוא גם תושב היישוב.

כבר לפני חודש אמר ראש המועצה יורם שמעון בצ'ט עם תושבים "אנו יודעים כי ביום ביקור של נשיא ארצות הברית יש שיבושים בתנועה בכביש 1. אנו מבינים שהדבר יקשה על הכניסה ליישוב ועל היציאה ממנו ולרבים יהיה קושי להגיע לאירוע. נבדוק את העניין ואם יהיה צורך נזיז את תאריך האירוע. במידה ויהיה שינוי – נעדכן". כאמור, הוקדם האירוע ביום אחד.

במהלך האירוע הוכנו לא פחות מ-40 אלף כדורי קובה ב-25 דוכנים שונים. האירוע כלל גם תוכנית אומנותית עם פולקלור, זמרים כורדים, דולה, זורנה ומופע מרכזי של איתי לוי. אומנים נוספים שהשתתפו: הרכב 'אתניקה', הדסה ישורון, ליאור עמדי, אהרון מנחם, מושיק ביבי, בצלאל דוד, לירון דללה ולהקתו ועוד. האירוע התקיים ברחבת האמפי מול בניין המועצה והמופע המרכזי באמפי עצמו.

ראש המועצה יורם שמעון: "פסטיבל הקובה במבשרת ציון התקיים זו השנה השביעית. התחלתי את המסורת המדהימה הזו בשנת 2016 ומאז נמכרות בכל פסטיבל עשרות אלפי מנות קובה. שנה אחר שנה פוקדים אלפי ישראלים ממטולה ועד אילת את הפסטיבל במבשרת ציון. בכל שנה, מגיעים אלפי מבקרים לאירוע. הפסטיבל נועד לקרב בין קשת התרבויות בישראל באמצעות מגוון עשיר של מאכלים, לצד חוויה מוסיקלית של אומנים מהשורה הראשונה בני ובנות העדה הכורדית. מדובר באירוע הדגל השנתי שלנו. פסטיבל הקובה הוא הזדמנות ישראלית נהדרת ליהנות מהמאכלים והאומנים של העדה הכורדית. בחודשים האחרונים עמלנו על כך שהאירוע יהיה מרהיב וחוויה קולינארית שהיא הנאה צרופה למשתתפים".

לגלריית התמונות: לחצו כאן

מבט לאירועי המשך החודש

הפנינג בפארק אבני חן (ימי שלישי בין 17:00-19:00): ב-19.7 – אלוני בלוני; ב-26.7 – מופע קסמים של שי נשיא. הכניסה חופשית.

ימי כיף לנוער: 18.7 – סופרלנד; 25.7 – לונה פארק.

טורניר כדורגל לנוער (ימי ראשון, 18:00-22:30, מגרש מעוז ציון): 24.7, 31.7. בתשלום: 35 שקלים.

'קפה בטבע' עם קפה 'ביגה' (ימי רביעי, 18:00-20:30): 20.7, 27.7. בתוכנית: תפריט מסובסד, הופעות של להקת הנוער, שיחות וסדנאות.

מפגשי אימהות (ימים שני וחמישי, 10:00-12:30): 18.7, 21.7, 25.7, 28.7. מתנ"ס מבשרת, רח' רקפת 1.