הצצה לנש(י)מה

צילום: אורי הירשלר
צילום: אורי הירשלר
תיאטרון 'מסתורין' בחוויה תיאטרלית מרפאה ראשונה מסוגה

התיאטרון הירושלמי 'מסתורין' מזמין אתכם למסע אומנותי ומרפא, שיתקיים בסוף בפברואר במתחם 'ארנה' שבהרצליה. המופע יתפרש על כל מתחם ה'בלאק בוקס' וישלב בין מיצבי סאונד, וידאו ארט, שירה, נגינה חיה, ותנועה – כשהוא מנצל את מיומנות התיאטרון ביצירת חוויות אימרסיביות ומעמיקות על מנת לבצע רגע של ריפוי.

'נש(י)מה' הוא מופע ראשון מסוגו, המשלב אלמנטים של תרפיה דרך קול וגוף תוך חוויה אימרסיבית. לטובת המופע, בוצע מחקר ושימוש בטכנולוגיות AI מתקדמות ליצירת הקרנות וידאו בעלות השפעה מרפאת על גוף האדם ומוחו, מה שעוד לא נעשה בשום מקום אחר.

במופע משתתפים כ-20 אומנים, שחקנים, רקדנים ומוזיקאים, אשר יפגשו את הקהל ויובילו אותו בשירה ובתנועה אל תוך חוויה מיסטית מעצימה שכולה קול, גוף ונשימה. המופע נוצר בשיתוף מטפלים, אנשי רוח ומומחים למסורות שונות של ריפוי אשר תרמו את זמנם ליצירת התוכן.

יוליה גינס, המנהלת האומנותית של התיאטרון, מספרת על הרקע למופע: "בשבעה באוקטובר נעצרו פרויקטים רבים שעליהם עבדנו בתיאטרון. אנשי הצוות גויסו למילואים וחלקם עברו את השבוע הראשון למלחמה בדרום, שם נחשפו למראות קשים ביותר. הבן שלי נכח במסיבת 'נובה' ברעים, ניצל בנס ואיבד מספר לא נתפס של חברים. בעקבות כך, החלטנו לשנות גישה בתיאטרון וליצור מופע חדש שייתן פתרון רגשי לכאב הפרטי וגם לכאב שנוצר בנו כחברה. בנובמבר האחרון ערכנו 12 מופעים במתחם 'שערי צדק' הישן, בשיתוף פעולה עם עיריית ירושלים, רשות הצעירים, המרחב החברתי וגופי תרבות נוספים (ההכנסה הייתה תרומה לטובת ניצולי 'נובה', כך במקור). גילינו כי יש חשיבות רבה ומרפאת לחוויה שיצרנו. היה מרגש לראות אנשים רוקדים, שרים ובוכים".

תיאטרון 'מסתורין' הוא אחד משלושת קבוצות התיאטרון הגדולות בארץ. התיאטרון מוביל ומקדם את תחום המופעים האימרסיביים תלויי מקום וחוקר את המשמעות של פעילות אומנותית עם ולצד קהילות, מבנים וחללים אורבניים ייחודיים בהקשר הישראלי. התיאטרון פועל מתוך אמונה עמוקה, כי לתיאטרון תלוי מקום בהשתתפות קהל יש משמעות חברתית וכוח מרפא עצום.

בחמש השנים האחרונות, חוקר תיאטרון 'מסתורין' שימוש בטכנולוגיות חדשות ושילובן בחוויות צפייה אימרסיביות שונות. התיאטרון משתף פעולה עם אומנים רבים מתחומי העיצוב, סאונד, וידאו ארט, מחול, שירה ועוד.

בימוי וניהול אומנותי: יוליה גיניס. הפקה ושיווק: מארק בורשטיין (מודו.מי). מפיק בפועל: אורי הירשלר. ארט: דריה זוקובה. הפקת סאונד: פיקה מגריק. ייעוץ טקסטואלי: אסתר ביטוס. סאונדמן: אלכסנדר וולקוביצקי וניצן ארושס. ויז'ואל והפעלת מקרנים: איליה זמסוב. תאורן ראשי: מקסים דוב. עוזרי תאורה: גיא בן ארי ודוד קרסוביצקי. עוזרי הפקה: יוסף קפלן, ישי גרינברג, ולנטינה אזיקינה ובצלאל סיניצ'קין. פיתוח קול: מיכל כהן. שחקנים: ליאור אבשלום, נטע כנפי, נגה לב טוב, מני רפפורט, שמואל חלפון, תמיר ריקושין, יואב קליינמן, אליה גולדמן, צ'יהירו טזורו, איוון זבשטה, עדי זינגר, מאיה תומאס וישראל פניאל. מוזיקאים: רוחמה כרמל ואליק הרפז. טאיקו לייף ישראל: עינת צ'יטיאת, ניתאי צלניקר ואורית צלניק.

27-29.2, בשעות 18:30, 20:00 ו-21:30.

'בלאק בוקס', מתחם 'ארנה', הרצליה.

מחיר השתתפות: 80 שקלים.

לרכישה ולפרטים נוספים:

https://mystorin.com/product/18-01-2024-breathing-19