הר אדר: על מפת הסיבים האופטיים

צילום: מתוך דף הפייסבוק של המועצה
צילום: מתוך דף הפייסבוק של המועצה
המועצה המקומית הר אדר מקדמת בימים אלה פריסת תשתית של סיבים אופטיים ביישוב * הר אדר יהיה היישוב הראשון שבו תתבצע פריסת סיב אופטי לכל בית

בקרוב, יוכל כל בית בהר אדר לגלוש במהירות שיא של בין 500 מגה ל-2 ג'יגה בהתאם לבחירת הלקוח. סיב אופטי הוא תשתית תקשורת להעברת נתונים, שמגיע עד לנקודת התקשורת בבית ומאפשר גלישה, הורדה והעלאת נתונים בקצב מהיר ואספקת שירותי תקשורת (אינטרנט, טלפוניה, טלוויזיה ועוד) יציבים ללא ניתוקים והפרעות.

בעניין זה מסר בסוף השבוע האחרון חיים מנדל שקד, ראש המועצה: "לפני כחצי שנה נפגשתי עם שר התקשורת יועז הנדל וצוות משרדו כדי לקדם פריסת סיבים אופטיים בהר אדר ובכך לאפשר לכל תושב בהר אדר להתחבר לתשתית האינטרנט באמצעות סיבים אופטיים. השר הבטיח שמשרדו ימצא דרך לגשר על הפערים שיאפשרו גם חיבור של בתים צמודי קרקע ביישובים קטנים לתשתית סיבים אופטיים, וכך נוכל גם אנו ליהנות מאינטרנט אולטרה מהיר. מאז ועד היום אנו פועלים במרץ ונמצאים בקשר עם משרד התקשורת ועם מספר חברות תשתית על מנת לקדם פריסת סיבים אופטיים (שכבר מגיעים להר אדר, כך במקור) לכל בתי האב ביישוב".

ומכאן לחדשות הטובות שבהמשך ההודעה: "אני שמח לבשר לכם שמאמצים אלה נשאו פרי והגענו לסיכום עם שתי חברות – 'בזק' ו'הוט' – על פריסת סיבים אופטיים בהר אדר בחודשים הקרובים. אהוד צ'ונה, מנהל תשתיות 'הוט' במרחב ירושלים, הודיע לי השבוע באופן רשמי שהנהלת החברה אישרה לו להתחיל בעבודה לפריסת הסיב לכל בית על פי בקשתי ושאנחנו נהיה היישוב הראשון באזור ירושלים שבו תתבצע פריסת סיב אופטי לכל בית. הם גם נענו לבקשתי להחלפת כל ארונות התקשורת הפגומים ברחבי הר אדר בדגש על ארונות התקשורת בשלב א' של היישוב. השבוע תתקיים פגישת התנעה עם 'הוט' לתיאום העבודות שייחלו בחודש הקרוב וצפויות להימשך כחודש ימים. במקביל קיבלתי עדכון ממנכ"ל 'בזק', שגם חברת 'בזק' נענתה לבקשתי. הר אדר הוכנסה לתכנית העבודה השנתית שלהם והעבודות יחלו ברבעון האחרון של השנה. חשוב לציין, כי למרות שהחברות הללו – 'הוט' ו'בזק' – יניחו את תשתית הסיבים לכל בתי היישוב, כל החברות הפועלות בתחום יוכלו לספק את השירות שלהם על גבי תשתית זו, כך שכל תושב יוכל להתקשר באופן וולונטרי עם כל נותן שירות שיחפוץ".

השבוע מסר ראש המועצה עדכון נוסף: "ביום ראשון התקיימה פגישת התנעה לתיאום העבודות של חברת 'הוט' ביישוב, שבמהלכה קיבלה חברת 'הוט' אישור ממהנדסת המועצה להתחיל מיידית בעבודה לפריסת הסיבים האופטיים לכל בתי האב ביישוב".