השלב הבא: נתיב שלישי

עבודות ההרחבה האחרונות (צילום: מתוך דף הפייסבוק של ראש המועצה (ארכיון))
עבודות ההרחבה האחרונות (צילום: מתוך דף הפייסבוק של ראש המועצה (ארכיון))
ראש המועצה יורם שמעון בישר השבוע כי נתיב חדש יתווסף לשדרת החוצבים

לפני כשנתיים הסתיימו עבודות בשדרת החוצבים וממסלול אחד לכל כיוון, הפך הכביש לדו-נתיבי בכל כיוון. מטבע הדברים, תושבים ממשיכים להתלונן על עומסי תנועה בציר מרכזי זה של היישוב ובעיקר על מופעים ארוכים מידי של רמזור אדום.

השבוע קיים ראש המועצה יורם שמעון את הצ'ט הקבוע המתקיים בפייסבוק אחת לכמה שבועות. כמעט בכל צ'ט יש מי שמעלה את הנושא התחבורתי של הפקקים וגם הפעם היה מי שדאג לתת לכך תזכורת. במענה לאותו תושב בישר ראש המועצה, כי ציר חוצבים יורחב בהמשך ויכלול שלושה נתיבים בכל צד.

בעניין מופעי הרמזורים מסר יורם שמעון: "הנושא נבחן מול מהנדס תנועה. הכנו תכנית לשינוי זמנים ומתן תעדוף לבאים מהשכונות החדשות והנכנסים אליהם. פתחנו רמזור בצומת המעוזים והתעדוף הוא לאלה שמגיעים מתוך שכונות היישוב. לאחר מכן ניתן תעדוף שלישי לבאים מהחוצבים והאחרונים הם אלה שבאים מ'הדסה'. ביקשתי להסדיר את הרמזורים. יש תכנית שהרמזורים ייתנו תעדוף גם לבאים מרחוב היצירה. אנו עושים ספירת תנועה מעודכנת כדי לתכנן מחדש. אישרנו ספירת תנועה ומאמין שתוך שבועיים נסיים את העבודה ותהיה תכנית מעודכנת. שני רמזורים נוספים יהיו רמזורים חדשים ליד רמי לוי הישן וגם בהמשך והם ייבנו תוך שלושה חודשים, כך  שיהיה 'גל ירוק' לכל האורך. בשעות השיא יש תנועה לכיוון 'הדסה' ופקקים אדירים ועדיין התעדוף יהיה לתושבי מבשרת ולא לאלה שרוצים לצאת מ'הדסה' לתל אביב דרך מחלף הראל. בעניין הרחבת הכביש לתלת-מסלולי ישבנו עם מהנדס תנועה, אך זה ייקח זמן. אחרי שיהיו ספירות תנועה המהנדס יכין כתב כמויות ונצא לתכניות ולביצוע. בטווח הארוך, משהו כמו שנתיים שלוש, יהיה לנו את כביש חמד-חוצבים שינקז אליו את התנועה שלא קשורה ליישוב. בעוד חודש תעלה התכנית לוועדה העליונה לתשתיות לאומיות (ות"ל) ושם היא תטופל במהירות".

ואם הזכרנו את הנושא של כביש חמד-חצובים, יצוין כי במענה לשאלה של תושב אחר מסר ראש המועצה, כי במקביל להתקדמות בסלילת כביש זה תהיה גם התקדמות בבניית שכונת 'הדופן המערבית' (מעל תחנת הדלק) הכוללת 225 יחידות דיור.