השקת בכורה לתמר סו

צילום: יואב אור
צילום: יואב אור
הזמרת והיוצרת תמר סו משיקה אלבום * זמר אורח בהופעת ההשקה: ארקדי דוכין

'Tamar Su' הוא אלבום בכורה של תמר סו, אשר כתבה והלחינה בעשור האחרון. האלבום מייצג את תמר כפי שהיא: ישראל/צרפת, נשים/גברים, ילדות/בגרות, אהבה-אובדן-מוות.

בעשור האחרון, תמר סו יוצרת, שרה, מנגנת, כותבת, מלחינה ומפיקה וכן מופיעה עם חומרים שלה בליווי הרכב בישראל ובאירופה. המוזיקה היא פולקית-רוק עם נגיעות אלקטרוניות. השירים משלבים צלילים אתניים שנעים על הציר הגיאוגרפי-מוזיקלי שבין פריז לתל-אביב.

אחרי תקופה ארוכה שבה קידמה אומנים רבים בסצנה הישראלית והעולמית, מתמקדת תמר בחמש השנים האחרונות בקריירה האומנותית שלה. לאחר שהוציאה מספר סינגלים ("Maintenant", "גגות אפורים","Laila") וכן אי.פי. לייב, התחילה תמר לעבוד על אלבום שמורכב מעיבודים שקטים ומינימליסטיים לצד כאלה שכוללים בוזוקי, נבל, צ'לו, כינור, כלי נשיפה וכלי הקשה. האלבום יחגוג את בכורתו ב'אוזן' שבתל אביב (רח' המלך ג'ורג' 48) ב-25.5 (פתיחת דלתות ב-19:30) לצד הופעות נוספות בישראל וטורים בצרפת, גרמניה וצ'כיה. זמר אורח: ארקדי דוכין.

יצירת האלבום קיבלה תפנית כאשר תמר ובת זוגה, שמתגוררות בפריז, הגיעו לביקור קצר בארץ, אי שם בתחילת מגפה עולמית חדשה. השמיים נסגרו ובמהרה הפך ביקור של שבוע לשהות של חצי שנה. דווקא מתוך היעדר הוודאות, נוצר מרחב תנועה מסקרן ומאפשר. האלבום, שהופק בשיתוף עם יואב אור, הוקלט ברובו מחוץ לאולפן, בנסיעה בדרכים ובבתי הנגנים ברחבי הארץ, תוך גמישות, יצירתיות וסובלנות. התקופה הזו הובילה אותן לשינוי והן החליטו להתבסס מחדש בישראל.

בהמשך, מתוכנן ריליס של סייד בי לאלבום 'Tamar Su'. הרעיון נולד מתוך מגוריה של היוצרת בצרפת. לאט לאט היא תרגמה את מרבית שיריה לצרפתית בעזרת היוצרת הצרפתייה נעמי דהן. סנונית ראשונה מתוך הסייד בי ראתה אור ב-2019 כאשר שוחרר הסינגל "Des Toits Gris" שהוא ורסיה נוספת בצרפתית לשיר "גגות אפורים". כמוהו, יש עוד ארבעה שירים שיש להם גרסה בשפה נוספת. חמשת השירים הללו אוגדו תחת צד ב' והם נותנים אינטרפרטציה נוספת לשירים.

תמר סו: פייסבוק * אינסטגרם * יוטיוב  * אתר

לינק לרכישת כרטיסים- https://www.ozenbar.com/event/430

קליפ יפייפה וחדש לשיר לילה

פטיפון: https://patiphon.co.il/music/xxp2535URH

בכל שירותי הסטרימינג: https://lnk.fu.ga/tamarsu_tamarsu