השרים באו לבקר

השר לשירותי דת ושר התרבות והספורט ביקרו השבוע במועצה האזורית מטה יהודה

השבוע ביקר השר לשירותי דת מתן כהנא במטה יהודה. הוא ערך סיור בישיבה התיכונית אמי"ת 'נחשון' בנחם שזכתה בחודש שעבר בפרס חינוך מטעם משרד החינוך במחוז ירושלים.

בהמשך, נערכה פגישה במועצה עם ראש המועצה ניב ויזל, שהציג לשר את המועצה, מספר היישובים, אופי התושבים ואת מגוון שירותי הדת הניתנים במועצה. השר כהנא התרשם מאוד מהשקעות המועצה ומהעשייה הענפה בתחום הדת בהמשך למדיניות שמקדם ראש המועצה בנושא. ראש המועצה הציג לשר את מגוון שיטות החינוך וסוגי בתי הספר. ראש המועצה סיפר לשר על בחירתם של הורים ותלמידים רבים לשלוח את הילדים לבתי ספר במועצה המשלבים תלמידים דתיים וחילונים הלומדים יחד כסמל לאחווה, שותפות וקבלת האחר. השר כהנא בירך על כך והופתע מהנתונים.

במהלך הפגישה, הועלה נושא מצוקת הקבורה במועצה בבתי העלמין האזוריים וכן הנושא של הקמת בית עלמין חדש שייתן מענה אזורי לתושבי המועצה. השר כהנא אמר שהמשרד בוחן את האפשרויות והמדיניות היא לקדם בתי עלמין אזוריים בלבד. בהמשך היום, ערך השר סיור בבית העלמין בנס הרים ומשם המשיך לסיור בגבעות עדן, היישוב החדש שנבנה במועצה, שם הבטיח השר לתקצב בנייה של מקווה חדש לתושבים. בסיום הסיור ערך השר מפגש ושיח פתוח עם תושבים בנחושה בנושא הרפורמות של המשרד לשירותי דת.

ראש המועצה ניב ויזל אמר לשר בעת ביקורו: "מטה יהודה היא המועצה האזורית עם מספר היישובים הגדול ביותר בישראל ויש לה תושבים רבים הצורכים שירותי דת. אנו שמחים לארח אותך ולהראות לך את מגוון היישובים והתושבים החיים זה לצד זה בשותפות ובאחווה – חילונים, דתיים, חרדים, נוצרים ומוסלמים". עוד הוסיף ויזל, כי המועצה משקיעה רבות בשירותי הדת לתושבים בבניית מקוואות, שיפוץ בתי כנסת, שירותים לאבלים, בתי קברות ולוויות, רבנים, שירותי כשרות ועוד. יחד עם זאת, זקוקה המועצה לתקציבים נוספים למען שירותי הדת לתושבים ובהתאם לביקוש הרב. ראש המועצה הודה לעינת הלוי לוין על שיתוף הפעולה בביקור ובהכנתו.

עוד השתתפו בביקור השר: סגן ראש המועצה ומחזיק תיק החינוך שלומי מגנזי, סגן ראש המועצה בני אלירז, מנכל"ית המועצה רחלי משה, ראש מינהל החינוך ניב בר גיא, יו"ר הנהגת הורים מטה יהודה ליעוז עמרם ונציגים נוספים מהנהגת ההורים.

הכדור במגרש שלנו

ביום שלישי בערב הגיעו ראש המועצה ניב ויזל ושר התרבות והספורט חילי טרופר לשחק כדורשת במטה יהודה יחד עם נשות מטה יהודה. הנשים הזמינו את השר להצטרף למשחק. השר עלה למגרש והצטרף לנשים שקיבלו אותו במחיאות כפיים ולא ויתרו לו אפילו לא לרגע. אין ספק שנרשמה התרגשות והשר נראה בכושר מצוין. בסיום המשחק, בירך השר את נשות מטה יהודה ואת ראש המועצה ניב ויזל שלוקחים חלק בפעילות הספורט ובליגת 'מאמאנט' שבו משחקות ערביות לצד יהודיות. המועצה האזורית מטה יהודה היא המועצה עם מספר הנשים הגדול ביותר שלוקחות חלק בליגת 'מאמאנט'. ראש המועצה ניב ויזל הודה לשר על הביקור ועל המשחק וכן הודה למחלקת הספורט במועצה על קידום פעילויות ספורט רבות במועצה ובפרט עבור נשים ועל כך שיזמה את המפגש המהנה.