התאונה והפיצויים

צילום אילוסטרציה: 'איחוד הצלה' (ארכיון)
צילום אילוסטרציה: 'איחוד הצלה' (ארכיון)
פיצויים בכמעט מיליון שקלים לצעירה שנפצעה בתאונת דרכים 

צעירה כבת 24 , שנפצעה בתאונת דרכים תפוצה ב-864 אלף שקלים, מהמוסד לביטוח לאומי ומחברת הביטוח 'מגדל'. 

הצעירה, ששימשה עד לתאונה כפקידה בבנק, נהגה לתומה, ברכבו של בן זוגה, לכיוון עבודתה. לפתע, נהג שנסע בפראות, חצה את הצומת באור אדום והתנגש ברכבה בעוצמה רבה. 

כתוצאה מההתנגשות, הרכב שבו נהגה הצעירה, התהפך מספר פעמים, כריות האוויר נפתחו והוטחו בפניה ובגופה, ושמשות הרכב התנפצו. 

הצעירה חולצה מהרכב ההפוך על ידי כוחות ההצלה, ופונתה באמבולנס של מד"א לבית החולים, שם אבחנו הרופאים חבלות בכל חלקי גופה שנגרמו ממכות יבשות, וכן במגבלה בביצוע תנועות בכתף ובצוואר. בנוסף על כך, נמצא כי הצעירה סובלת גם מהתקף חרדה עקב האירוע.

משהתאוששה מעט, פנתה הצעירה לעורכי הדין דביר שמעיה ומיכאל מירל, ממשרד שמעיה-מירל באשדוד, העוסקים בין השאר במימוש זכויות רפואיות של נפגעי תאונות דרכים.

לדברי עוה"ד שמעיה ומירל, מכיוון שהתאונה אירעה בדרכה של התובעת לעבודתה, העבירו השניים בקשה למל"ל, להכיר בתאונת הדרכים כתאונת עבודה. בקשתם התקבלה, והצעירה הופנתה לוועדה רפואית מטעם המל"ל. 

הוועדה הרפואית שבדקה את הצעירה, קבעה כי היא סובלת מנכות משוקללת, לכל ימי חייה, בשיעור של 28 אחוזים, בשל מגבלה בכתף, מגבלה קלה בעמוד השדרה הצווארי, והפרעת הסתגלות המלווה בדיכאון. 

לאחר קביעת שיעור הנכות, החליטו במל"ל להעניק לצעירה גמלה חודשית, שבמצטבר, עד לגיל הפרישה, תסתכם לכדי 700 אלף שקלים. 

לאחר קביעת אחוזי הנכות, מיהרו עורכי הדין שמעיה ומירל להגיש תביעה נגד חברת הביטוח שביטחה בביטוח חובה, את הרכב שבו נהגה הצעירה. 

לדברי עוה"ד שמעיה ומירל, לאחר שהמל"ל קבע את אחוזי הנכות הגבוהים, לא נותר לחברת הביטוח אלא מרחב צר להתמקח על גובה הפיצוי. לאחר מו"מ אינטנסיבי שנערך מחוץ לכותלי בית המשפט, הגיעו הצדדים להסכם פשרה, לפיו חברת הביטוח תפצה את הצעירה, מעבר למאות אלפי השקלים אותם תקבל מהמל"ל, גם ב-164 אלף שקלים נוספים. 

הסכם הפשרה הוגש לאחרונה לבית המשפט, וקיבל תוקף של פסק דין.

עורכי הדין דביר שמעיה ומיכאל מירל, https://sm-lawoffice.co.il/lp ממשרד עורכי הדין שמעיה מירל ושות', עוסקים בדיני נזיקין, מקרקעין ומשפט אזרחי ומסחרי. המשרד ממוקם בבניין 'בר סנטר' ברחוב האורגים 35 באשדוד.