התאונות שמערכת בטיחות יכלה למנוע

אילוסטרציה: pixabay
אילוסטרציה: pixabay
עמותת 'אור ירוק' פרסמה נתונים על תאונות חזית באחור בעשור האחרון * מה המצב אצלנו?

תאונות חזית-אחור הן תאונות מאוד נפוצות לצערנו. על פי נתוני עמותת 'אור ירוק' המבוססים על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (למ"ס) – 112 בני אדם נפגעים מדי חודש בממוצע בתאונות מסוג התנגשות חזית רכב בחלקו האחורי של רכב נוסף בתחום העירוני בלבד. בעשור החולף (2011-2020) נפגעו מעל 13,500 בני אדם בתחום העירוני, בתוך כבישי הערים והיישובים. תאונות חזית-אחור הן תאונות בהן רכב מתנגש עם חלקו הקדמי בחלקו האחורי של הרכב שנוסע לפניו.

עוד עולה מן הנתונים כי בשנת 2020 נפגעו בתחום העירוני 825 בני אדם בתאונות חזית אחור, תשעה בני אדם נהרגו, מדובר בעלייה משמעותית לעומת שנת 2019 שבמהלכה נהרגו בתאונות מסוג זה בתחום העירוני שני בני אדם בלבד. על פי הנתונים,62 בני אדם נהרגו בעשור האחרון בערים וביישובים בתאונות התנגשות חזית באחור ו-655 בני אדם נפצעו באורח קשה.

העיר בה נפגעו הכי הרבה בני אדם בתאונות חזית אחור בעשור האחרון היא ירושלים שבתחומיה נפגעו למעלה מ- 1,600 בני אדם, אחריה תל אביב-יפו ובה 1,463 נפגעים ולאחר מכן חיפה שבתחומיה נפגעו בעשור האחרון למעלה מ-900 בני אדם בתאונות מן הסוג הזה. ומה המצב אצלנו? במבשרת ציון נפגעו בעשור האחרון שישה בני אדם בלבד בתאונות מסוג זה, כולם במצב קל. באבו גוש המצב פחות מרנין – 17 פצועים, מתוכם אחד קשה. חצי הכוס המלאה: 14 מתוכם נפצעו בשנים 2012 ו-2013, שבעה בכל שנה, כך שבין השנים 2014-2020 נפצעו שלושה בלבד.

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת 'אור ירוק': "תאונות של התנגשות חזית רכב בחלקו האחורי של רכב אחר יכולות להיות קטלניות ולגבות חיי אדם וכל זאת כאשר אביזר בטיחות פשוט המותקן ברכב יכול למנוע אותן. ישנן מערכות בטיחות אוטונומיות שבולמות את הרכב באופן עצמאי ומפצות על טעויות הנהג. משרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייב להגדיל את התמריצים להתקנת אותן מערכות על מנת שהן יהיו בכמה שיותר כלי רכב ומספר התאונות יפחת משמעותית. זה הזמן ליישר קו עם המדינות המתקדמות בבטיחות בדרכים בעולם ולפעול על מנת שיותר ויותר כלי רכב חדשים יגיעו עם מערכות בלימה אוטונומיות, שימנעו את התאונה הבאה. אם כל כלי הרכב החדשים יהיו בטוחים יותר, בעוד מספר שנים גם לחלקי האוכלוסייה שלא יכולים להרשות לעצמם רכב חדש יהיה רכב יד שנייה שבו מותקנים אביזרי בטיחות מצילי חיים. כמו כל תאונות הדרכים, גם התאונות הללו הן אינן גזירה משמיים וניתן למנוע אותן באמצעות אביזרי בטיחות מתאימים לרכב. מערכות הבלימה האוטונומיות יכולות לעצור את הרכב באופן עצמאי במהירויות נמוכות וכאשר המרחק אינו מספיק מהרכב שמלפנים, כך שבמצב בו הנהג לא שם לב כי הוא קרוב לרכב שלפניו באופן מסוכן וכי צפויה התנגשות, יכולה המערכת לעצור באופן אוטונומי את הרכב, להציל את חייו ואת חיי יתר משתמשי הדרך".