התחזות אסורה

צילום אילוסרטציה: דוברות המשטרה [ארכיון]
צילום אילוסרטציה: דוברות המשטרה [ארכיון]
חוקרי תחנת 'הראל' הצליחו לשים את ידם על שלושה צעירים שהתחזו לשוטרים והטרידו מספר נהגים בסוף השבוע האחרון בכביש סמוך ליישוב * המשטרה: "מדובר בעזות מצח ובמעשה פלילי חמור ומסוכן"

המשטרה אישרה היום לפרסום מקרה חמור שאירע בסוף השבוע האחרון. זה קרה ביום חמישי (9.6) כאשר אזרח תמים דיווח למוקד המשטרה של מחוז ירושלים כי התעורר חשדו כלפי שלושה צעירים שסימנו לו לעצור בכביש 1 סמוך לנווה אילן וכי אלה נחזו לשוטרים.

פעולות חקירה מהירות שהחלו מיד לאור העובדה כי שום כוח משטרתי לא ביצע פעילות כפי שתיאר האזרח, הובילו לאיתור הרכב שבו נסעו הצעירים החשודים והחשוד (18) תושב מזרח ירושלים הובא לחקירה, מתוכה עלו פרטי שני חבריו השותפים למעשה שאותו הגדיר החשוד כ"מעשה קונדס".

מחקירת המקרה עולה, כי השלושה עצרו את רכבם בכביש 1 כאמור ובעזרת פנס 'פליקר' הורו לרכב חולף לעצור. לאחר שזה נעצר תוך הבנה כי מדובר באנשי חוק לכאורה, ביקשו החשודים מנהג הרכב סיגריות. זמן קצר לאחר מכן, עצרו החשודים רכב חולף נוסף, שלמרבה המזל חש נהגו כי משהו אינו כשורה בהתנהגותם ודיווח על כך למוקד המשטרה.

בהמשך לכך, אותרו שני המעורבים הנוספים, קטין תושב אבו גוש וחברו (18) תושב מזרח ירושלים אף הוא, שהועברו לחקירה בתחנת 'הראל'. בסיום החקירה, שוחררו החשודים בתנאים מגבילים ובערבות כספית.

מן המשטרה נמסר: "מדובר בעזות מצח ובמעשה פלילי חמור ומסוכן".