התיכון הקרבי שלנו

צה"ל פרסם נתונים על גיוס לצה"ל בחתך מוסדי ויישובי * תיכון 'הראל' מככב ובענק עם מספרים מדהימים

יש לנו במה להתגאות. צה"ל פרסם נתוני גיוס לצה"ל בחתך יישובי ומוסדי. המספרים של תיכון 'הראל' מדהימים ומעידים על איכות הנוער שיש לנו כאן.

בקטגוריית בתי ספר גדולים, ממוקם התיכון במקום הרביעי לנשים ובמקום השמיני לגברים. הציון המשוקלל של הנשים הוא 75.72 והוא מורכב משיעור גיוס של 97.5 אחוז (מקום שני), שיעור גיוס משמעותי של 98.7 אחוז (מקום ראשון) ושיער מיצוי לקצונה של 7.8 אחוז (מקום 10). הציון המשוקלל של הגברים הוא 76.87 והוא מורכב משיעור גיוס של 94.2 אחוז (מקום 10), שיעור מיצוי ללחימה של 62.4 אחוז (מקום חמישי) ושיעור מיצוי לקצונה של 10.8 אחוז (מקום שמיני).

זה המקום לציין, כי תיכון 'הראל' מאכלס תלמידים גם ממבשרת ציון וגם מהר אדר. צה"ל פרסם את הנתונים גם בחתך יישובי (מבשרת ציון בקטגוריית מועצות מקומיות גדולות והר אדר בקטגוריית מועצות מקומיות קטנות) וגם בפרסום הנתונים בחתך היישובי יש לנו מקום בצמרת. במדינת ישראל יש 122 מועצות מקומיות. גם אם נקזז רשויות ערביות וחרדיות וניקח בחשבון שנעשתה חלוקה לקטגוריות על פי גדלים, בהחלט יש סיבה טובה לטפוח על השכם.

מבשרת ציון, נשים: ציון משוקלל של 72.4 (מקום 10) והוא מורכב משיעור גיוס של 79.2 אחוז (כנ"ל), שיעור גיוס משמעותי של 96.4 אחוז (מקום שלישי) ושיעור מיצוי לקצונה של 6.4 אחוז (מקום 10).

הר אדר, נשים: ציון משוקלל של 80.77 (מקום שני) והוא מורכב משיעור גיוס של 95.4 אחוז (מקום רביעי), שיעור גיוס משמעותי של 95.2 אחוז (כנ"ל) ושיעור מיצוי לקצונה של 10.7 אחוז (כנ"ל).

הר אדר, גברים: ציון משוקלל של 80.98 (מקום שלישי) והוא מורכב משיעור גיוס של 89.6 (מקום שמיני), שיעור מיצוי ללחימה של 67.4 אחוז (מקום שלישי) ושיעור מיצוי לקצונה של 21.3 אחוז (מקום ראשון).

הנתונים המוצגים הם עבור ילידי שנתון 2000, אשר מרביתם התגייסו בשנת 2018 ומשתחררים השנה ובחלוקה לגברים ולנשים. נתוני המיצוי לקצונה מחושבים מתוך משוחררי 2020. הנתונים והרשימות הם עבור חייבי גיוס בלבד.

'מועצות מקומיות גדולות' מוגדרות ככאלה שבהן פוטנציאל המתגייסים הוא מעל 100. 'מועצות מקומיות קטנות' מוגדרות ככאלה שבהן פוטנציאל המתגייסים הוא מעל 30. 'בתי ספר גדולים' מוגדרים ככאלה שבהם פוטנציאל המתגייסים הוא מעל 150.

הציון הסופי משקלל את המרכיבים הבאים: שיעור הגיוס (50 אחוז), שיעור המיצוי למערך הלחימה לגברים ושיעור המיצוי לגיוס משמעותי לנשים (25 אחוז) ושיעור המיצוי לקצונה (כנ"ל)

ממוצעים ארציים לגברים: שיעור גיוס – 70.6 אחוז, שיעור מיצוי ללחימה – 51.39 אחוז, שיעור מיצוי לקצונה 7.94 אחוז.

ממוצעים ארציים לנשים: שיעור גיוס – 56.5 אחוז, שיעור גיוס משמעותי – 89 אחוז, שיעור מיצוי לקצונה – 7.02 אחוז.

מנהלת תיכון 'הראל' ליאת שגב: "אנו גאים להיות חוד החנית בגיוס לצה"ל ובעשיריה הראשונה של התיכונים הגדולים. יישר כוח לעוסקים במלאכה ומכשירים את הנוער לשירות צבאי משמעותי ולתרומה למדינה: לראש המועצה יורם שמעון, הרואה בגיוס משמעותי משימה יישובית ולאומית; לצוות תיכון 'הראל' שבנה תוכנית ייחודית להכנה לצה״ל ולכל שירות משמעותי; לאריה מלמד, מחזיק תיק החינוך, לאלוף-משנה (מיל') אירית מרום, מחזיקת תיק התרבות; ולמיכל יצחקי, מפקחת מינהל חברה ונוער בבית הספר תיכון 'הראל' וברשות".

ראש אגף משאבי אנוש בצה"ל, אלוף יניב עשור: "לאחרונה נשמעות טענות כי רק הנוער מהפריפריה משרת בקרבי. הנתונים שאנו מפרסמים מוכיחים כי טענות אלה אינן נכונות וניתן לראות כי המתגייסים לצה"ל וליחידות הקרביות מגיעים מכלל הערים והיישובים במדינה. השירות הקרבי חייב להישמר כערך מכונן ומוביל בחברה הישראלית".