התלמיד במסכה

על פעילות פורימית בבית הספר 'מולדת' להעצמת ילדים והעלאת הביטחון העצמי שלהם

פרויקט 'התלמיד במסכה' שמופעל בבית הספר 'מולדת', הוא רעיון מקורי ויוצא דופן שמפעילה מאיה סבן, רכזת המוגנות הבית ספרית.

מטרת הפרויקט הראשוני היא העצמת ילדים שונים והעלאת הביטחון העצמי שלהם. בנוסף, מקדם הפרויקט יצירת אווירה נעימה, כבוד, הדדיות, שיתוף פעולה בתוך הכיתה ויצירת אקלים בית ספרי חיובי ותומך.

בשלב הראשון נערך איתור של תלמידים מתאימים, כולל שיתוף התלמיד, המחנכת והוריו. בהמשך, התקיימה חשיבה משותפת עם ההורים והמחנכת למציאת רמזים מתאימים.

בשלב הבא נוצרו שלושה סרטונים שהועברו לכלל התלמידים במשך שלושה שבועות. הסרטונים הוצגו בפני הילדים על גבי הטלוויזיה בכניסה לבית הספר במשך ההפסקות. בכל שבוע, בעזרת 'נאמני מוגנות', העבירה כל כיתה את הניחושים השבועיים.

השיא התקיים ביום ראשון השבוע בטקס בית ספרי חגיגי, שהחל בריקוד שהכינו בנות הוועדה והסתיים בחשיפת התלמיד. הכיתות שניחשו נכון את שם התלמיד קיבלו תעודת הוקרה וזכו בפרס כיתתי.

מנהלת בית הספר תמי פוליטי: "אני שמחה לשתף שצוות בית הספר 'מולדת' רואה כל ילד וילדה בבית הספר ומחפש דרכים יצירתיות להעניק לכולם תחושת ביטחון אישי תוך העלאת הביטחון העצמי. זכינו במאיה סבן, מדריכת מוגנות מצוינת, מסורה ויצירתית, שבשיתוף פעולה עם כל הצוות פועלת רבות לקידום האקלים החינוכי הבית ספרי".

שירה אהרוני, מחנכת הכיתה: "הפרויקט העצים מאוד את התלמיד וחיזק את הביטחון שלו. הוא זכה להמון תשומת לב מחבריו ומהצוות וברגע החשיפה התרגש והיה מאושר".