ה-Pouring האישי של זאביק

תערוכה מיצירותיו של האומן זאביק פרישמן, המאופיינות במסתוריות, במורכבות ובאמתיות

זאביק פרישמן, איש עסקים מנתניה, נשוי, אב לשלושה וסבא לשבעה, פועל כל חייו מתוך שלוש תמות מרכזיות: האחת קשורה למוטיבציה ולעשייה: "אתה זה מה שאתה עושה, ומה שאתה עושה תעשה הכי טוב או אל תעשה בכלל"; השנייה קשורה בתפיסת עולמו ואהבתו את בני האדם; השלישית מתייחסת אל העולם ואל החיים כמסע קצר ומרתק, אותו כדאי למצות וממנו ליהנות בכל רגע.

מתוך תמות אלה, נגזרו אופני פעולותיו: שילוב קריירה חדורת מוטיבציה להצלחה, ניהול להישגים ומצוינות לצד מגוון עצום של תחביבים מוטוריים בים, באוויר וביבשה.

לפני כעשר שנים, באמצע חייו הסוערים, חלה במחלת הפרקינסון. חייו טולטלו והשתנו מן הקצה אל הקצה או כפי שאומר זאביק: "אני פשוט עובר ממוד של פרקינסון למוד של פרק- ניסיון". מקנביס שהציעו לו רופאיו עבר לקנבס ולצבעים, שפתחו לו צוהר לצמיחה ואמצעי לביטוי מחשבות ותחושות מודחקות.

תהליך יצירתו בשיטת הפיורינג (Pouring) אינו מצריך שימוש במכחול, אלא תהליך רגשי המצריך ריכוז של משחק עם הצבע. יצירתו מתוכננת, אך בד בבד יש בה ניסוי וטעייה, אקראיות וחוסר שליטה. הוא מפיק את המיטב לרקע צלילי להקת 'קווין' האהובה עליו. התוצאה הסופית של יצירתו של זאביק אסתטית, מרהיבה מתוכננת וסוערת כאחד, אינטואיטיבית ומלאת תשוקה – שפה חדשה של שיכרון צבעים.

כאומן, נאמן זאביק לעצמו ולתפיסות עולמו. הוא אינו הולך בתלם ויוצר פיורינג במדיומים גדולים, הוא מחפש כל העת ליצור באופן חדשני וממציא טכניקות חדשות. הוא רואה באומנותו את הרצון להביע את היפה ואת הטוב שקיים בעולמנו ובחיינו.

פרישמן שופע רעיונות ויוזמות וכרגע נמצא בשיאה של המוזה ויוצר ללא לאות.

התהליך אותו עובר זאביק הוא תרפויטי והתוצאה מרפאת ונותנת השראה לאחרים ולדבריו: "אין לי שאיפות גדולות. אני חי מהיום למחר וכל יום מודה על מה שיש. ואם הצלחתי לתת לאנשים במצבי השראה או מודלינג, מבחינתי זו ההצלחה".

ליצירת קשר לגבי עבודותיו של זאביק פרישמן באתר הגלריה:

www.art-and-about-gallery.com