ואלה שמות

צילום: יח"צ
איך זוכרים את המתים? בשנה וחצי האחרונות סופרים את המתים ומה עם זכרם? האסופה החדשה 'ואלה שמות' נועדה לצקת משמעות לשמותיהם וזכרם של המתים ויש בו פסוקים מעוררי השראה לאותיות נשמה מן המקורות ומשירי משוררים

למי מאיתנו אין יום זיכרון אחד בשנה? לכמה מאיתנו יש יותר מיום זיכרון אחד? מה אנו עושים בימי הזיכרון ליקירינו?

באיזה אופן אנחנו זוכרים אותם ,את מי שהיו,את מה שעשו,את האהבות ,את התקוות,את החלומות, את המלחמות,את רגעי האושר ואת ימי העצב-חיים שלמים ומלאים של דמות שאהבנו ושאינה עימנו עוד.

איך נגרום לדמות זו להמשיך ולהאיר, ולהזכיר לנו את מי שהיתה, וכך גם להזכיר לנו את מי שאנו…

אסופת "ואלה שמות" מכילה את כל אותיות הא-ב כאשר בכל אות ישנם 8 ציטוטים הן מן המקורות-משלי קהלת תהלים, תורה נביאים וכתובים, והן משירי משוררים החל מאבן עזרא, אבן גבירול ,ועד לביאליק, שלונסקי ,רחל, חלפי ,אלתרמן. ל.גולדברג  זלדה, גרוסמן ועוד ועוד…

את האסופה הכין משה מנילביץ, שהנושא בער בו בשנים האחרונות. ובעיקר מאז נפטר אביו אבא יעקב לפני חמש שנים. כשקרא את אותיות הנשמה א-ב-א-י-ע-ק-ב ואחר אותיות נ-ש-מ-ה. התחושה שהיתה בו עוד קודם, כי לפסוקים אלו אין דבר עם זיכרון אביו המנוח.

המשתמשים יכולים לבחור לקרוא את כל האותיות המרכיבות את שם הנפטר/ת או מספר פסוקים, לפי בחירה, ניתן לבחור להוסיף את תפילת אל מלא רחמים ואת הקדיש שבסוף הספר או לוותר על קריאתם.
"אני מציע אלטרנטיבה לספר התהלים המסורתי. לא באתי להחליף אותו אלא לתת נדבך נוסף שמאפשר לצקת משמעות לזיכרון של אותו אדם ייחודי שהלך לעולמו.
מנילביץ שם דגש על מגוון ציטוטים  העוסקים בגברים ובנשים, ציטוטים הקשורים לחווית הפרידה ולזיכרון, משפטים המעידים על תכונות שונות ומשפטים מעוררי השראה " העוסקים בנשים ובגברים, ציטוטים הקשורים לחווית הפרידה והזכרון, והגנה על החלש והשונה בחברה."
אנו מצרפים כדוגמא את האותיות  א' ה' ל', אותיות שכיחות.   
פרטים נוספים בחנות האינטרנטית  https://veele-shmot.com/