ויין ישמח

המועצה האזורית מטה יהודה חשפה לראשונה את לוגו אזור היין בתערוכת היין הגדולה בישראל

לאחר שקיבלה, לראשונה בישראל, הכרה כאזור יין, חשפה השבוע המועצה האזורית מטה יהודה לראשונה, בתערוכת היין 'סומלייה' שבהיכל התרבות בתל אביב, את הלוגו שיודפס על תוויות היין של יקבי האזור אשר עמדו בקריטריונים של הוועדה המקצועית שהוקמה במיוחד לצורך אישורם כשייכים לאזור היין יהודה.

המונח המוכר יותר בקרב חובבי יין הוא המונח האירופאי 'אפיליסיון', המגדיר יינות אזוריים במדינות שונות באירופה בהתאם למיקומם של הכרמים ולזני הענבים ומהווה מסגרת מחייבת לשיתוף הפעולה האזורי גם ברמה התיירותית.

מהלך משמעותי זה הוא ייחודי גם לאור העובדה שהיוזמה לו הגיעה מצידה של המועצה האזורית ושל העומד בראשה, ניב ויזל, מתוך הבנה כי הוא יעצים את מיתוגו של האזור כאזור היין המוביל בישראל, אשר כבר היום מצויים בו למעלה מ-50 יקבים שונים.

ראש המועצה ניב ויזל ביקר בתערוכה ואמר למבקרים ולעיתונאי היין שהגיעו לסקר את התערוכה: ״אנו המועצה האזורית היחידה בארץ המציגה בתערוכה היוקרתית הזו כמועצה שיש לה דוכן המציג את שלל היינות המשובחים של יקבי המועצה. עבורנו זה עוד צעד לתוך דפי ההיסטוריה שמטה יהודה הופכת את החלום למציאות ומציגה לראשונה בתערוכה כחבל יין רשמי את מותג העל שלה. היקבים שלנו עומדים בשורה אחת עם מותגי יין מובילים מכל הארץ״.

סימן המסחר המאשר יוכל להופיע על כל תווית של יין מיקבי האזור, אשר לפחות 85 אחוז מהענבים שבו גדלו בגבולות האזור שסומן במפה שהוגשה כחלק מן הבקשה שאושרה. היקבים המעוניינים בכך ושעומדים בקריטריונים שהוגדרו בבקשה למשרד המשפטים אשר נבנו על סמך המקובל בעולם, יוכלו לפנות לוועדה ייעודית שהרכבה הוגדר בתקנון. במידה ויעמדו בתנאים, ישולב הסימן המאשר על גבי הבקבוקים.

ב-2.6, באירוע הפתיחה של פסטיבל היין השנתי של מטה יהודה, יוצגו לראשונה בקבוקי היין של יקבי האזור אשר נושאים תווית זו.