'זמן גן'

תערוכת אומנות קבוצתית של המתנדבות והמתנדבים בגן הבוטני בירושלים

חמישה אומנים, מתנדבות ומתנדבים בגן הבוטני, לוקחים חלק בתערוכה הקבוצתית החדשה 'זמן גן' שנפתחה בגן הבוטני גבעת רם בירושלים. אוצרת: מירב שנפ. אומנים משתתפים: מאיר חיון, יהודית מרקוס, רוני גת, מרנה שוורץ קרול ומיכל ביין.

אוהבי הטבע ומבקרי הגן הבוטני יודעים כי בגן אין רגע שדומה למשנהו. לעולם לא נוכל לבקר באותו גן פעמיים. בטבע יש תנועה והשתנות. אם נלחץ על הכפתור ונתעד את הרגע, כמו שרואים בצילומים וביצירות בתערוכה, ייתכן שמשהו מסוים יקפא בזמן אך מעצם המבט על התצלום מולנו שמציג תנועה, ממשיכה התנועה בתוכנו.

התערוכה 'זמן בגן' כוללת עבודות ויצירות של מתנדבי הגן שמגיעים להתנדב בגן הבוטני מספר פעמים בשבוע מזה שנים ועוסקים בפעילות שקשורה לטבע ולצמחייה. העבודות בתערוכה כוללות פסלי ברונזה, ציורים וצילומים שרובם עוסקים בחיבור של האדם אל הטבע ובהנאה שהטבע מסב לנו.

מירב שנפ, אוצרת התערוכה: "התערוכה נולדה מהצורך של המתנדבים/ות להעביר את תחושותיהם ואת הרגשתם מהטבע ומהפעילות בגן לקהל הרחב. בחלק מהעבודות הגן נראה באופן ישיר, בעבודות אחרות הוא מופיע בתוך החומר ובחלקן הוא מסתתר בתהליך היצירה או במחשבה הפנטסטית. בכולן תנועת הזמן – בין אם בעץ המגולף, על הנייר שעליו מודפס התצלום, בפיסות משחקי פלסטיק שנשכחו בגן, על פסל ברונזה או על נחושת רקועה. אני מזמינה את המבקרים לבקר בתערוכה ולראות את הגן מנקודת המבט של אלה שמעניקים לו מזמנם, מרצם וליבם ולחוות מהו 'זמן גן' עבורם".

תום עמית, מנכ"ל הגן הבוטני: "מתנדבי ומתנדבות הגן הבוטני הם חלק בלתי נפרד מהגן מזה שנים ארוכות. בסיס תכנית ההתנדבות היא קבוצת אנשים שמגיעים לגן פעם או פעמיים בשבוע. תכנית ההתנדבות כוללת פעילויות קהילתיות, חברה ומסגרת שמאפשרת להם לצאת מהבית, להתאוורר ולעסוק במה שהם אוהבים. בתקופה זו שבה בני הגיל השלישי ומעלה מסתגרים בבית בשל הקורונה, אצלנו הם מקבלים את האפשרות לעסוק במה שהם אוהבים בקהילה קטנה ששומרת עליהם".

הכניסה לתערוכה חינם – כלולה בכרטיס כניסה לגן.

נעילה: 3.2.

למידע נוסף: www.botanic.co.il/zman-gan/, 02-6794012.