זעם והצלחה על הבמה

צילום: כפיר בולוטין
צילום: כפיר בולוטין
להקת המחול 'קמע' חותמת סיבוב ארצי מוצלח של המופע 'זעם'

להקת המחול 'קמע' חותמת סיבוב הופעות מוצלח של המופע 'זעם' מאת תמיר גינץ עם מופעים אחרונים בהחלט לעונה. ביצירה 'זעם', נוגע תמיר גינץ בפנים השונות של האלימות המסעירה את חיינו ובכוחות המניעים את ההתרחשות בין מציאות להזיה.

תמיר גינץ, המנהל האומנותי של הלהקה, יצר את 'זעם' לצלילי מוזיקה מקורית של אבי בללי ('נקמת הטרקטור'). השניים ממשיכים בשיתוף הפעולה הפורה, בהמשך להצלחתם הקודמת עם היצירות 'במדבר דברים', 'לא נודע' ו'מנמוזין'.

תמיר סיים את העבודה על היצירה בתחילת 2020, רגע לפני משבר הקורונה ועתה עם עלייתה לבמה – ההזיה מטלטלת את המציאות. גינץ מספר, כי הרעיון ליצירה נבע מתחושת חוסר אונים שהתעוררה אצלו נוכח ההרגשה שהחברה ירדה מנכסיה.

תמיר גינץ: "יש לי הרגשה שהכל מתפורר וכל הערכים שגדלתי עליהם נעלמו ואת מקומם תופסת האלימות – בפוליטיקה שמזינה ומלבה את השסע בעם, בתקשורת המילולית, בשפה הפיזית, בחוסר הכבוד ההדדי ובצמיחה של שנאה בתוך החברה שלנו – כשהמתחים מבחוץ רק מתסיסים יותר את השיח. במקום הזה נולדה אצלי צעקה בבטן שהולידה את היצירה. משבר הקורונה רק הקצין את המועקה כשנראה שלנוכח משחקי השלטון הציניים בעם, אנחנו נשחקים, מסוגרים ומפולגים".

להקת 'קמע' נוסדה בבאר שבע ב-2002. צוות הלהקה ורקדניה מתגוררים בבירת הנגב והם חלק בלתי נפרד מהקהילה. יצירות הלהקה, שמועלות עשרות פעמים בשנה בארץ ובעולם, נותנות במה לווירטואוזיות עוצמתית לצד ביטוי אישי של הרקדנים ומזמינות את הצופים לחוויה מרתקת. גינץ, המנהל האומנותי, המייסד והכוריאוגרף של הלהקה, יוצר עבודות שמהוות את הציר המרכזי ברפרטואר הלהקה. בעבודותיו נרקם על הבמה עולם עשיר ברבדים. שפת התנועה הדרמטית של גינץ שופעת בדימויים ומאתגרת את יכולות הרקדנים.

'קמע' מהווה בית ל-16 רקדנים מישראל ומחוצה לה, שתורמים מכישרונם לתהליך היצירתי ומביאים לבמה ביצוע מרגש וסוחף. 'קמע' זכתה להצלחה בסיורי הופעות ובפסטיבלים ידועי שם ברחבי העולם. הלהקה מטפחת קהל צעיר של שוחרי מחול באמצעות מופעים לנוער. בלהקה מועלות עבודות של כוריאוגרפים אורחים מהמובילים בעולם, לצד יצירה מקורית של כוריאוגרפים ישראלים ויוצרים צעירים. רקדני הלהקה מקיימים פרויקטים חינוכיים של הוראה והסברה בבתי ספר, מגמות ואולפנות מחול, סדנאות אומן, סדנאות רפרטואר ותוכניות העשרה בכל רחבי הארץ.

רקדני להקת המחול 'קמע': איילת אלפו, שגיא בללי, ניתאי הלוי, דויד ואן דר וין, קארלי, דלבייני דונלי, נאור וולקר, גונזלו מויזס, לופז סוטו, דולב מוסקוביץ-דור, זואי בייליס נגר, ג'ורג'יה סקוקרה, איריס פלד ונעמה שילוח.

כוריאוגרפיה: תמיר גינץ. מוזיקה מקורית: אבי בללי. עיצוב תלבושות: ענבל בן זקן. עיצוב תאורה ובמה: שי יהודאי. ייעוץ דרמטורגי: יואב מיכאלי.

שני, 4.7, 20:30, מרכז 'סוזן דלל' תל אביב.

מחיר כרטיס: 120-140 שקלים. לרכישה: https://bit.ly/3n30CWq.

שלישי, 12.7, 18:00, בית 'יד לבנים' אשדוד.

מחיר כרטיס:75 שקלים. לרכישה: https://bit.ly/3xIbTAv.