חגורות חדשות

צילום: שלום דוד
צילום: שלום דוד
על מבחני דרגה שהתקיימו השבוע במועדון הטקוואנדו שבמתנ"ס מבשרת בניצוחו של שלום דוד

ידוע שכדי להגיע לחגורה שחורה באומנויות לחימה צריך להשקיע מספר שנים באימונים, להתמיד, לעמוד בלחצים, להראות רמה מספקת, ידע וכן גם לוותר על דברים מסוימים בחיים.

גם בתחום הבוחנים יש לעבור כברת דרך. אלה הרוצים להגיע לדרגת בוחן לחגורות שחורות צריכים להיות בדרגה של דאן 5 ומעלה כדי לקבל את הזכות להעניק חגורות שחורות בעצמם, דבר שעד היום ניתן היה לעשות רק דרך ההתאחדות הישראלית לטקוואנדו.

השבוע זה קרה. על כך מספר המאמן, מאסטר שלום דוד: "בפעם הראשונה בחנתי למבחני חגורות שחורות במועדון שלי במתנ"ס מבשרת יחד עם המאמן שלי גראנד מאסטר אלן בנהיון (דאן 7). הגיעו מספר נבחנים מכל אזור ירושלים להיבחן אצלנו, דבר שהעניק לי גאווה ענקית וסוג של סגירת מעגל.  אני בעצמי התחלתי בגיל 7 להתאמן ביישוב בחגורה לבנה ועכשיו ניתנה לי הזכות להעניק חגורות שחורות לספורטאים שמשקיעים את חייהם באומנות הלחימה".

ומכאן לדור הצעיר של המתאמנים. בנוסף, התקיימו במהלך כל השבוע מבחני הדרגה השנתיים של תלמידי המועדון. "הם הדגימו את כל החומר שהתאמנו עליו מהרגע שחזרו לאחר תקופה לא פשוטה של סגרים בתקופת הקורונה", מספר מאסטר שלום דוד, "הספורטאים היו צריכים להוכיח שהם ראויים לעבור לדרגה הבאה על ידי כך שהם מציגים יכולות בכל המרכיבים – כושר גופני, ריכוז, דיוק, הבנת החומר והדגמה משכנעת". ההורים לא יכלו לצפות בילדים במהלך המבחן עקב ההגבלות, אבל קיבלו עדכונים שוטפים ותמונות מתוך המבחן.

שלום דוד מסכם: "זה היה שבוע מיוחד במינו כי נבחנו ילדים מגיל הגן בחגורות לבנות והסתיים בסוף השבוע במבחני דרגה לחגורות שחורות אצלנו במועדון. אנו מזמינים את כל ילדי היישוב – בנים ובנות, מגיל הגן עד לקבוצות בוגרים – להגיע ולהתאמן אצלנו במועדון הטקוואנדו והגנה עצמית במתנ"ס מבשרת. זה מועדון שנותן מעבר לאומנות הלחימה גם ערכים של כבוד לזולת, שליטה עצמית, משמעת והכי חשוב – מועדון שנותן כלים שמלווים את הספורטאים לכל החיים".