חגיגה ב'חלאתי'

צילום: עדן מור יוסף
צילום: עדן מור יוסף
׳קרואסון אסאדו מפורק׳ ו׳חלאתי הבית׳: ׳חלאתי׳ פתחו במחנה יהודה והמנות כבשו את השוק

בעקבות משבר הקורונה, בני הזוג אמרי משה (24) ותאיר גרתי (23) מצאו את עצמם ללא פרנסה. אמרי עבד כמחסנאי של שיווק והפצה לפיצוציות ותאיר עבדה כמדריכה בכפר לנוער בסיכון, עד שהשניים הוצאו לחל“ת. הם החליטו לנצל את האבטלה שנכפתה עליהם כדי להקים עסק של אפיית חלות בביתם שבמושב אורה הסמוך לירושלים. לאמרי לא היה כל רקע בבישול ואפייה, אך תאיר תמיד נהנתה לאפות והחליטה להפוך את התחביב למקצוע.

תאיר:  "לא רצינו לשבת בבית ללא מעש וחשבנו לעצמנו איך להפיק את המרב מתקופת הקורונה המאתגרת. לאמרי ולי יש אהבה גדולה לאוכל ואנחנו מגיעים מבתים מסורתיים, אז החלטנו לאפות ביחד חלות ולמכור אותן לתושבי הסביבה באמצעות משלוחים עד הבית. לא האמנו שהחלות שלנו יהפכו לכל כך פופולריות ושכל כך הרבה אנשים יאהבו אותן".

החלות של 'חלאתי' הפכו במהרה לשם דבר בירושלים וסביבתה בזכות הייחוד שלהן. מדובר בחלות טריות העשויות בעבודת יד ובתוכן שניצל, חציל ומטבוחה העשויה לפי מתכון מסורתי המגיע מבית סבתה של תאיר. 'חלאתי' הפכו את החלה החגיגית לארוחה משביעה וטעימה. לדברי אמרי ותאיר, "אנשים רגילים לאכול חלות רק בשבתות ואנחנו מוכיחים שאפשר לאכול חלות בכל ימות השבוע. החלה שלנו כוללת מרכיבים טעימים במיוחד  – שניצל, חציל מטבוחה – ולכן היא זכתה להצלחה כל כך גדולה. בנוסף, אנחנו מעניקים יחס אישי ומבחינתנו כל לקוח הוא כמו בן משפחה".

ביום ראשון שעבר בירכו ב'חלאתי' על המוגמר כשהגשימו חלום ופתחו את העסק השני שלהם בשוק מחנה יהודה. "אנחנו מאוד אוהבים את המקום ורוצים שיותר ויותר אנשים ייהנו מהחלות שלנו", מסרו.

הדבר הראשון שעשו בני הזוג אחרי פתיחת העסק היה להציב שלט גדול בכניסה שכותרתו הייתה ״במקום חשבון קבלו חיבוק וחיזוק״ ובו נכתב, כי בשל הלחימה שפגעה בעיקר באזור הדרום ויישובי עוטף עזה, כלל תושבי הדרום ועוטף עזה שיגיעו אליהם ייהנו מחלה אישית ושתייה ללא תשלום. השלט עלה גם לרשתות החברתיות ועשרות אנשים הגיעו בעקבותיו.

לתפריט המצומצם שכלל חלה אישית עם שניצל, מטבוחה ופלפל חריף (׳חלאתי הבית׳) במחיר 45 שקלים, וצ׳יפס רגיל/צ׳יפס בטטה/טבעות בצל במחיר 15 שקלים, הצטרפו ׳חלאתי אסאדו מפורק׳ (חלת אסאדו) במחיר 49 שקלים ומנה אחת שהפכה למנת דגל מבוקשת ביותר: 'קרואסון אסאדו מפורק' המורכבת מרוטב הבית, עלי בייבי, אסאדו מפורק, צנונית, ריבת בצל ונגיעות צ׳ימיצ׳ורי במחיר 39 שקלים.

תאיר גרתי ואמרי משה: ״אחרי שנה של עבודה קשה ומהנה מהבית, הצלחנו להגשים חלום ולפתוח את 'חלאתי' בשוק מחנה יהודה. אנחנו נהנים לפגוש את הלקוחות שצברנו במשך שנה זו פנים אל פנים ולרכוש לקוחות חדשים. ברגע שהסתיים השיפוץ והיה תאריך פתיחה רשמי, שלחנו הזמנות לכל האנשים שמכירים אותנו מהיום הראשוןֿ – מספקים עד לקוחות. כולם התרגשו אתנו והרגישו שהם חלק מן המקום. הצלחנו להביא מודרניות משולבת עם עממיות ובזכות זה מגיעים אלינו מכל הגילאים, נהנים ממאכלים משובחים וטריים שמוגשים עם הרבה חום ומהסיפור האישי שהוביל אותנו לפתוח את ׳חלאתי׳. רבים מן הלקוחות עוצרים לאכול ולשתות בירה קרה ולמחרת חוזרים עם כמה חברים. ההחלטה שלנו להכניס לתפריט את 'קרואסון אסאדו מפורק' התבררה כבר ביומה הראשון כהצלחה אדירה, כאשר לקוחות רבים המתינו בתור זמן רב כדי לאכול ממנה והחמיאו לנו מאוד".

'חלאתי', שוק מחנה יהודה' ירושלים

שעות פתיחה: ימים ראשון-רביעי 11:00-23:00, חמישי 11:00-01:00, שישי מ-10:00 ועד שעתיים לפני כניסת שבת.

כשרות: רבנות ירושלים (שניצל מהדרין)

ניתן לשבת במקום