חגיגת נשיות עם 'ורטיגו'

להקת המחול מקיבוץ נתיב הל"ה בסדרת מופעים שמוקדשת ליצירותיהן של כוריאוגרפיות ורקדניות מובילות

להקת המחול 'ורטיגו' תקיים בכפר המחול האקולוגי מופעים שמוקדשים ליצירותיהן של חמש כוריאוגרפיות ורקדניות: דנה נעים חפוטה, סופיה קרנץ, דפי אלטבב, אורלי פורטל וסאלי אן פרידלנדר. ניהול אומנותי: סיגל רוט.

היצירות יועלו באולם 'ברונקה' – אולם המופעים החדש שנבנה בכפר האמנות האקולוגי שבקיבוץ נתיב הל"ה, משכנה הכפרי של 'ורטיגו' לצד המרכז הוותיק בו פועלת הלהקה בירושלים. הקהל מוזמן להגיע לכפר, לחוות את האולם המיוחד שפעם שימש כלול תרנגולות ואשר קירותיו עשויים אדמה וליהנות מחיבור מיוחד בין מחול, נוף פסטורלי של עמק האלה, אווירה קסומה ויצירות.

בערב שמורכב משתי עבודות העוסקות בנשים בעידן וירטואלי והשפעותיו הגופניות, תחת הכותרת 'מתגשמות' תועלינה שתי עבודות:

'שטח אפור' מאת סופיה קרנץ מציג את המתח שבין ביצוע פעולה לחשיפה שלה החוצה, כתוצאה של שאריות הסגרים אשר נספגו בגוף. ביצירה זו מוקפות ארבע נשים בקהל שיוצר מבנה דמוי בית. פעולתן נחשפת בלית ברירה והן דורשות אהדה ואישור להצלחה באופן אובססיבי. האם המבט התמידי עליהן נותן תוקף לפעולתן? האם העשייה אינה קיימת אם איננה מוצגת?

'תראי לי רגע פלאי, גם אם זה רק בהבזק' מאת דנה נעים חפוטה, חוקרת את חוסר הרציפות של חוויית הקיום, חוסר רציפות אשר בא לידי ביטוי בהבזקים גופניים וטכנולוגיים ובקטיעתם: חוויית הקיום כהפרעה בלתי נגמרת. על הבמה שתי רקדניות ושלושה מסכים שמציגים קרעים והבזקים של מידע המתכתב עם תודעת וגוף הרקדניות. הן מנסות לשהות בתוך ההבזק הגופני, השפתי או הטכנולוגי, אך היעלמותו הזריזה מחבלת במאמציהן. היא יוצרת שפה בימתית וגופנית של היעלמות אשר חוגגת את הכישלון, את חוסר השהות וחוסר האחיזה ברגע. (5.7, 20:00, 'ורטיגו', כפר אומנות אקולוגי, נתיב הל"ה).

לרכישת כרטיסים: https://vertigo.org.il/village/becoming מחיר כרטיס: 60 שקלים.

המופע 'ארץ רחוקה' מאת אורלי פורטל ובביצוע להקתה, הוא מסע סיפור במוסיקה ובמחול מאת אורלי פורטל. נשים מחוללות את נפשן לחופשי במרווח שבין ידיים כבולות. כמו אז ועכשיו כאן. מחול חיים סוחף בתשוקה אדירה, בשמחה, באחדות ובהשלמה. נשים מחוללות פלאים. (14.7, 19:30, 'ורטיגו' כפר אומנות אקולוגי, נתיב הל"ה. במסגרת פסטיבל 'נאמן למקום' של המועצה האזורית מטה יהודה).

לרכישת כרטיסים: https://vertigo.org.il/village/portal/ מחיר כרטיס: 30 שקלים.

רטרו: דב הוז 19 CO VOID הוא ערב המוקדש לשתי יצירות של סאלי אן פרידלנדר. האחת עיבוד לדואט האייקוני דב הוז 19, שנוצר ב-1991 בימי מלחמת המפרץ בתל אביב; והשנייה CO VOID, דואט שנוצר במהלך התפרצות מגפת הקורונה העולמית. שתי יצירות שנוצרו בתקופה של טראומה לאומית, ימי סגר ומשבר, מלחמה. שתי עבודות לשתי נשים, שתי נקודות זמן שעומדות זו מול זו ואל מול ראי הזמן, כששלושים שנה מפרידות ביניהן. (19.7, 20:00, 'ורטיגו' כפר אומנות אקולוגי, נתיב הל"ה).

לרכישת כרטיסים: מחיר כרטיס: 60 שקלים. https://vertigo.org.il/village/sally

'בסופו של דבר, זה אני', הוא מופע  טרום בכורה מאת דפי אלטבב. מעל 10 שנים חוקרת אלטבב את מערכת היחסים הזוגית ביצירותיה, כמו מנסה להבין איך היא מתקיימת, איך משפיעות עליה השנים ומה המפתח להצלחתה. בהמשך ליצירתה האחרונה 'תכף נעשה המון אהבה' שבה מדברים הרקדנים במהלך רוב היצירה על החיים האישיים שלהם ועל היצירה בו זמנית, כך גם ביצירתה החדשה 'בסופו של דבר, זה אני' היצירה והחיים האישיים מתערבבים לאחד. כנראה לא בכדי, שכן הם הנביעה האחד של השנייה. אלטבב יוצרת אוטוביוגרפיה ביצירתה החדשה שבה היא מדברת על הפרט בתוך הזוגיות וכיצד מזינים אלה זה את זה, מתנגשים זה בזה ומחפשים מענה זה לזה. רקדנים: ניצן משה ויענקל'ה פילצר  (26.7, 20:00, אולם ברונקה, 'ורטיגו' כפר אמנות אקולוגי).

לרכישת כרטיסים: https://vertigo.org.il/village/dafialtabeb/ מחיר כרטיס 60 שקלים.