חגיגת שבועות של בועות ומים

מיש: מגוון פעילויות במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים: תמיסת בועות, בועות ענק, בועות עשן, חידות עם בועות, ילדים בתוך בועות ועוד שלל הפתעות לחג * וגם 'זמן שקט' ב'יום המדע' באיסרו חג שבועות

במהלך חג השבועות, שהוא גם חג המים, מזמין מוזיאון המדע בירושלים את ההורים והילדים להצטרף לבעבוע – בועה, חגיגה אמיתית של מים ובועות סבות בחצר המוזיאון ולהנות מהעדינות היופי וחוקי הטבע המשתקפים אלינו מבועות סבון.

הבועולוג הירושלמי, רומי שמאי, יגיע למוזיאון וישתף את המבקרים בסודות מפתיעים ומהנים מעולם הבועות, יבצע הדגמות ויזמין את הילדים להתנסות בעצמם בהכנת תמיסת בועות, להקפיץ בועה על טרמפולינה, להשתתף בחידות עם בועות, ליצור בועות ענק ובועות עשן, בועה שמחליפה צבעים ובועות בתוך בועות, לבנות כלי שעושה נחש קצף וגם להיכנס לבועת ענק.

שעות פתיחה בשבועות: יום ראשון (16.5) 10:00-14:00, יום שני (17.5) מהשעה 10:00-16:00.

מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים הוא מקום בילוי אולטימטיבי לכל בני המשפחה. במוזיאון מוצגות למעלה מ-10 תערוכות אינטראקטיביות ייחודיות הפונות לטווח גילאים רחב.

המוזיאון נערך והותאם לדרישות והנחיות 'התו הסגול' בצורה מוקפדת. על המבקרים לעטות מסיכות בכל זמן שהותם במוזיאון, לשמור על מרחק שני מטרים ולהישמע להוראות המדריכים.

מחירי כרטיסים: ילדים מתחת לגיל 5 חינם, מעל גיל 5 – 45 שקלים, כרטיס משפחתי הורים וילדים או סבים סבתות ונכדים 160 שקלים, בעלי כרטיס ירושלמי, סטודנטים, חיילים שוטרים, נכים  37 שקלים, ותיקים 22.5 שקלים.

הכניסה למוזיאון מותנת בקניית כרטיסים מראש: http://p1.pagewiz.net/mada_shavuot/.

'זמן שקט' ב'יום המדע', 18.5, איסרו חג שבועות

מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים יקיים ב18.5.21 אסרו חג שבועות את 'זמן שקט' – פעילות מיוחדת המוקדשת לילדים עם צרכים מיוחדים ובני משפחותיהם, במסגרת אירועי יום המדע הישראלי בשיתוף משרד המדע והטכנולוגיה.

נושא הפעילות 'ארבעת היסודות' – אוויר, אש, אדמה ומים במסגרתו יתקיימו שפע פעילויות מרתקות, הדגמות מדעיות, סדנאות בנייה ועוד.

בין הפעילויות:

סדנה להכנת חימר מסלע חרסית – המפעילה את חוש המישוש ועבודה עם חומרים יבשים ורטובים ומרקמים שונים.

מטמון בחול – כיצד אפשר לגרום לאבן שקועה בחול לעלות ול"צוף" על גבי החול, אבל מבלי לגעת בחול או באבן? בסדנת הבניה הזו המשתתפים יגלו דרך מפתיעה לבצע את המשימה!

סדנה 'לקחת אוויר' – האם אפשר לראות אוויר? וכיצד יורים בעזרת הרוח?

הדגמת חשמל סטטי – 'מסָמְרֵי השיער' סדנה ש'תעיף לכם את הפוני'! – מחולל ואן דר גרף המצליח לסמר שיער. סדנת 'מים בששון'- בניית מזרקה ..ועוד!

תערוכות המוזיאון יהיו פתוחות על מנת שניתן ליהנות מהן לאורך כל הביקור.

המעונינים יוכלו להמשיך ליהנות מהפעילויות יחד עם הקהל הרחב גם אחרי השעה 13:00

כניסה חינם  – בתיאום מראש בלבד:

http://p1.pagewiz.net/yom_mada21_shaket/

מוזיאון המדע, שדרת המוזיאונים 3, ירושלים.

פרטים נוספים בטל' 02-6544888.