חג המוסיקה הישראלית ה-24

אירועי חג המוסיקה הישראלית יתקיימו בין ה-19-23 בדצמבר * ביום שני, 20.12, יתקיימו האירועים בירושלים

חג המוסיקה הישראלית ה-24, ביוזמת משרד התרבות והספורט, חוזר השנה לאולמות הקונצרטים ויתקיים בין התאריכים 23-19 בדצמבר 2021 בזיכרון יעקב, בחיפה, בירושלים, בבאר שבע ובתל אביב. החג יגיע לעיר ירושלים ויתארח במרכז למוסיקה משכנות שאננים ובאולם הנרי קראון שבתיאטרון ירושלים.

מדובר בחגיגה מוסיקלית הכוללת עשרות קונצרטים מיוחדים של מוסיקה ישראלית אמנותית, המשלבים בין ישן וחדש, מזרח ומערב, קלאסיקות ישראליות אהובות ובכורות ישראליות, מלחינות ומלחינים מקשת גילאים רחבה, יצירות תזמורתיות ורסיטלים שיבוצעו על-ידי מיטב האנסמבלים, הסולנים, המנצחים והתזמורות בישראל.

משרד התרבות והספורט, המעודד באמצעות הפסטיבל יצירה ישראלית של מוסיקה אמנותית, מזמין את הציבור הרחב להשתתף, ללא תשלום, בכל הקונצרטים בהם ייקחו חלק תזמורות, הרכבים, מלחינים, מנצחים ואנסמבלים ישראליים קלאסיים ועכשוויים מישראל ומחו"ל. לדברי המנהל האמנותי של החג, פרופ' עודד זהבי, חג המוסיקה מתקיים השנה בדגש על קשת רחבה של אמירות מוסיקליות ישראליות תחת הכותרת "מרחיבים את גבולות המוסיקה הישראלית".

שר התרבות והספורט, חילי טרופר: "משרד התרבות והספורט גאה לפתוח את הפסטיבל הנהדר, שכל כולו הצדעה למוסיקה האמנותית שלנו. זו השנה ה-24 של חג המוסיקה הישראלית, ובמרכזו בחרו האומניות והאומנים הנפלאים לחלוק כבוד לאדריכלי המורשת של הקלאסיקות הישראליות, בעיבודים ובבכורות של יצירות חדשות. יש למוזיקה היכולת המופלאה לתת לנו כמה רגעים של נחת. אני מזמין את כולם ליהנות מעשרות קונצרטים מיוחדים ללא תשלום בכל רחבי הארץ".

מנכ"ל משרד התרבות והספורט, רז פרויליך: "חג המוסיקה הוא מאירועי הדגל של משרד התרבות והספורט ובעל חשיבות רבה עבור היוצרים, האומנים והאומניות ועבור החברה הישראלית כולה. אני מודה לכל השותפים אשר לוקחים חלק בחג זה. אני מזמין את כולם להגיע בחינם וליהנות מיצירות ישראליות, כי את המנגינה הזאת אי אפשר להפסיק".

האירועים בירושלים (שני, 20.12)

"20-21" (12:00, משכנות שאננים): בין המאה ה-20 למאה ה-21 במוסיקה הישראלית לפסנתר. בהשתתפות הפסנתרנית שירה שקד, שתנגן מיצירותיהם של יחזקאל בראון (ארבעה פרקי מקלדת לפסנתר), מנחם ויזנברג (תמורות, "מטמורפוזיס 2"), אנדרה היידו ("סונטה מאוחרת") ובטי אוליברו ("סופים").

"טעמים וזיכרונות" עם דרורה ברוק (14:00, משכנות שאננים): בהשתתפות דרורה ברוק (חליליות), גדעון ברטלר (גיטרה) ומרינה מינקין (צ'מבלו). בתכנית: יצירותיהם שלמיכאל וולפה (קטעים מתוך מוסיקה בכיף  לחלילית, לגיטרה ולצ'מבלו),יהודה אנגל ("הרהור ותנועה" לחלילית ולגיטרה),דלית רייך (פוגה מס. 1 לגיטרה), דינה סמורגונסקיה (ביצוע בכורה של יצירה חדשה לחלילית, לגיטרה ולצ'מבלו),יורי פובלוצקי (ביצוע בכורה של 'סרבנד וג'יג' מתוך פרטיטה לצ'מבלו),משה זורמן ("אל גינת אגוז" לנגן חליליות ולצ'מבלו) ודניאל עקיבא (ביצוע בכורה לשיר החתונה "קראו לשחרחורת").

"מקצה השמיים" עם רעות ונטוררו וחגי יודן (16:00, משכנות שאננים): יצירותיהם של בן חיים (שלושה שירים שנתגלו עתה), הבה סדרן ('my father'), בוסקוביץ' ("הנך יפה"), אדמון ("אני לדודי"), ניקה קושניר ("שתי קונכיות"), האיא מוסטפה ("בלי קשר"), נעה גיא ("כל אחד והאמת שלו"), ורדינה שלונסקי ("מקצה השמים אליך אקרא"), גלברון (שלושה שירים קצרים) ועידו רומנו ("ילדי זמן גפן" בבכורה עולמית).  

אנסמבל הפיוט של יאיר הראל (18:00, משכנות שאננים).

התזמורת הסימפונית ירושלים בניצוח אריאל צוקרמן (20:30, תיאטרון ירושלים, אולם הנרי קראון): בתכנית: יצירותיהם של מנחם צור (סימפוניה מס' 8), יוסף ברדנשווילי (קונצ'רטו לצ'לו), ציפי פליישר ("נערה פרפר נערה") ורון ויידברג (סימפוניה מס' 2)..

מנהל אדמיניסטרטיבי: איתן פאר, הפקה: בנדה הפקות.

הכניסה בהרשמה מראש – ללא תשלום, על בסיס מקום פנוי.

להרשמה: במייל israelmusicfest@gmail.com או בטלפון: 03-7511883.

תכנית החג המלאה: www.imi.org.il/hag.