חדשנות אנרגטית

המועצה האזורית מטה יהודה מובילה יחד עם החברה הכלכלית של המועצה מהלך להפקת אנרגיה ירוקה באמצעות התקנת פאנלים סולאריים על גגות של מבני ציבור

בימים האחרונים יצא לדרך פרויקט ירוק ופורץ דרך של המועצה האזורית מטה יהודה שבו יותקנו פאנלים סולאריים על גגות מבני ציבור ברחבי המועצה. הפרויקט נמצא בפיתוח כבר תקופה ארוכה ועתיד להימשך כחצי שנה, כאשר במסגרתו יותקנו פאנלים סולאריים על 30 גגות של מבנים ציבוריים ברחבי המועצה. את ההתקנה החלו ביישוב צור הדסה בו התקינו פאנלים סולאריים על גגות בתי הספר 'צורים' ו'אור' וכן התחילו להתקינם גם בכפרים עין נקובא ועין ראפה.

במסגרת הפרויקט, נבחנו מספר רב של מבני ציבור במועצה ובסופו של דבר נבחרו המבנים עם הגגות המתאימים ביותר להתקנה. פרויקט זה מצטרף לשורת פרויקטים דומים שנעשו במספר רשויות בישראל ומביא לחיסכון כספי משתלם ומשמעותי עבור המועצה.

זה המקום לציין, כי ישראל מהווה חלוצה עולמית באימוץ אנרגיה סולארית הודות לפיתוח טכנולוגיה מתקדמת וכמות שעות שמש בשנה, אשר גדולה ב-200-400 אחוז ממדינות מערב אירופה למשל.

ראש המועצה ניב ויזל: "מטה יהודה תמשיך לפעול למען איכות הסביבה ותנצל את כל מבני הציבור והמשאבים שלרשותה לשמירה על איכות חייהם של התושבים ועל הלב הירוק של מטה יהודה. אנו שמחים להשתלב במהפכת האנרגיה הירוקה במדינת ישראל בדרך לעתיד ירוק ונקי יותר".