חדש לכלבים: 'קאנל היפר סנסיטיב'

צילום: 'צמח ישראפט'
צילום: 'צמח ישראפט'
'צמח ישראפט' משיקה לראשונה בישראל: מזון חדשני ופורץ דרך המורכב מחלבון העתיד BSF המתאים לכלבים עם רגישות למזון * 'קאנל היפר סנסיטיב' - מזון סופר פרימיום מבוסס חלבון היפו-אלרגני

רגישות למזון היא אחת הבעיות המרכזיות בבריאות הכלב. לאחר מחקר של שנתיים, במעבדות הפיתוח של חברת 'צמח תערובות', משיקה חברת 'צמח ישראפט', חברת הבת של מפעל 'צמח תערובות' – מזון חדש 'קאנל היפר סנסיטיב' המיוצר לראשונה בישראל ומבוסס על חלבון העתיד ה-BSF לכלבים בעלי רגישות לחלבונים מן החי.

חלבון ה-BSF, המופק מלרוות של זבוב החייל השחור, נחשב לחלבון העתיד לבני אדם ובעלי חיים. הוא ייחודי ושונה מהחלבונים המשמשים היום כמזון לחיות מחמד. בשל ייחודו, נחשב החלבון להיפו-אלרגני, קל לעיכול ומתאים גם לכלבים ללא רגישות למזון. צמח תערובות משקיעה מעל למיליון שקלים בשנה, במחקר ופיתוח מוצרים וחומרי גלם חדשים ובשנים האחרונות נמצא חלבון ה-BSF במוקד המחקר.

'קאנל היפר סנסיטיב' הוא מזון הכלבים הראשון העושה שימוש במרכיב ייחודי זה והראשון המיוצר בארץ במפעל 'צמח תערובות' בעמק הירדן ואינו מיובא מחו"ל. המזון החדש ישווק בישראל לחנויות חיות המחמד המתמחות ובמקביל החל שיווקו לאירופה, בשל הביקוש הרב הנרשם ביבשת למוצר החדשני.

'קאנל היפר סנסיטיב', הינו המוצר השישי בסדרת 'קאנל סלקט' הידועה של 'צמח ישראפט' המונה חמישה מוצרי מזון סופר פרימיום לכלבים. מוצרי הסידרה קלים לעיכול ובריאים מאחר ואינם מכילים חיטה, תירס וסויה.

'קאנל היפר סנסיטיב' הוא הראשון המכיל את החלבון המופק מלרוות 'זבוב החייל השחור' (Black Soldier Fly – BSF) מקור חלבון חדשני, הנחשב כאמור לעתידני בעולם ומסייע למערכת העיכול של הכלב. בנוסף למרכיבי החלבון האיכותיים, המזון החדש מועשר בנוגדי חמצון, ויטמינים ומינרלים, על מנת לשמור על בריאות הכלב. כאמור, כל מוצרי הסדרה אינם מכילים חיטה, סויה או תירס. חמשת המוצרים האחרים הם: מזון לכלבים בוגרים מבוסס עוף, מזון לכלבים קטנים, מזון גורים, מזון לכלבים מבוגרים ובעלי עודף משקל ומזון לכלבים בוגרים מבוסס דג.

שילוב חלבון BSF במזון הוא חלק ממגמה עולמית לחיפוש אחר מקורות חלבון חלופיים – הן לבני האדם והן לבעלי החיים. על פי תחזיות האו"ם, בעוד 30 שנה אוכלוסיית העולם צפויה להגיע ל-10 מיליארד בני אדם, מה שיעמיד את יכולת אספקת המזון במבחן כתוצאה משינויי האקלים העולמי. בשנים האחרונות מתקיים מרוץ במכוני המחקר בעולם למציאת חלבון אלטרנטיבי לזה המגיע ממקורות החי, לטובת הזנת בני האדם ובעלי החיים. מרוץ זה הביא לקדמת הבמה את חלבון העתיד המיוצר מלרוות 'זבוב החייל השחור', שנמצא כי הוא יעיל ביותר כמקור חלבון חלופי עשיר, בריא ובעל ערך תזונתי גבוה של חלבון ושומן.

במהלך הפקת החלבון, לרוות הזבוב צורכים שאריות של מזון צמחי והופכים אותו ביעילות רבה למסת גוף של חלבון ושומן, בה ניתן להשתמש למאכל. החלבון הינו איכותי ונעכל בצורה יעילה על ידי בעלי החיים. השומן המופק מהלרוות עשיר בחומצה לאורית, שהיא בעלת תכונות אנטי-בקטריאליות ואנטיספטיות.

בנוסף, תהליך הפקת החלבון ידידותי לסביבה, חוסך אנרגיה ומים ומפחית את הזיהום הסביבתי, מאחר והתהליך איננו כולל מוצרים מן החי, אלא מתבסס על שאריות מתעשיית המזון, אינו צורך כמעט מים ואינו דורש שטחי גידול מאסיביים. כמו כן, ניתן לנצל את מצע הגידול של לרוות הזבוב כדשן לחקלאות.

'צמח ישראפט' הינה חברת בת של 'צמח תערובות' ממפעלי עמק הירדן, מהגדולים והוותיקים בישראל, המוביל את תחום החדשנות בשוק המזון לבעלי חיים. 'צמח ישראפט' מפתחת ומובילה את שוק המוצרים לחיות מחמד ומתמחה בייצור מזון המורכב מחומרי הגלם האיכותיים והמזינים ביותר, בהתאם לדרישות התזונתיות של הכלב או החתול. החברה משלבת את יכולות הייצור, המחקר והפיתוח במעבדות המפעל, עם היכרות מעמיקה בתחום חיות המחמד בארץ ובעולם, בייצור מוצרי מזון חדשניים, המתאימים לכל גודל, גיל ושלב התפתחותי של חיות המחמד.

מחיר מומלץ לצרכן: שק במשקל 3 ק"ג – 100-110 שקלים. שק במשקל 7 ק"ג – 200 שקלים.

ניתן להשיג את המוצר בחנויות המתמחות לבעלי חיים ברחבי הארץ, כמו גם את כל מוצרי סדרת 'קאנל סלקט'.

למידע נוסף: אתר החברה (www.zipet.co.il), אינסטגרם ופייסבוק (צמח ישראפט).